מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
החתונה שלי
ניהול משימות
ניהול מוזמנים
מחשבון חתונה
הזמנה דיגיטלית
סידורי הושבה
מתנות
ברכות
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
mitformit
להמשך גלישה באתר

סטירת לחי מצלצלת לתביעות השתקה – חופש הביטוי ניצח!

גולשת פרסמה באתרנו חוות דעת שלילית על גן האירועים שבו נישאה. בעלי הגן הגישו תביעת השתקה נגד הגולשת ונגד אתר האינטרנט שבו פורסמה חוות הדעת, בבקשה להסיר את חוות הדעת. בית המשפט קבע כי חוות הדעת לא תוסר מהאתר.

טיפולי יופי וקוסמטיקה | זמן קריאה: 3 דקות
בתאריך 1.6.2014 נישא זוג צעיר בגן אירועים כלשהו בארץ. על מה שהיה אמור להיות היום השמח ביותר בחייו של הזוג הצעיר העיבה התנהלות קלוקלת של בעלי גן האירועים והכלה החליטה שלא לשתוק. בתאריך 1.6.2014 פרסמה הנשואה הטרייה את חוות דעתה על גן האירועים באינטרנט. חוות הדעת פורסמה ממש כאן באתר מתחתנים למען מתחתנים, הפורטל שלכם ולמענכם הגולשים, שכולו מוקדש לחוות דעת כנות ואמיתיות של זוגות המצויים בסחרחרת החתונות החל משלב התכנון וכלה בשבירת הכוס ועלייה למטוס בדרך לירח הדבש. בין היתר כתבה הכלה בחוות הדעת שלה  כי "ההתנהלות מול המקום הייתה מאוד קשה. אנחנו הרגשנו כי האנשים שמנהלים את המקום לא הלכו לקראתנו בשום דבר שביקשנו. כל דבר, ממש כל דבר, שביקשנו מתחילת ההתקשרות עימם, נתקלנו בו בבעיות. בנוסף, הם לא היו זמינים למענה על שאלות לבירורים שרצינו לעשות, טלפונית או במייל (כפי שאמרו לנו בטלפון אנחנו לא הלקוחות היחידים שלהם ואין להם זמן לכל השאלות האלו)."
התגובה לא איחרה לבוא ובעלי גן האירועים הגישו תביעת השתקה (SLAPP) נגד בני הזוג ונגד אתר האינטרנט שבו פורסמה חוות הדעת. בין היתר נטען בתביעה להסיר את חוות הדעת מהאתר כי  מדובר ב"פרסום נקמני ומזיק" וב"השמצה".  SLAP
SLAPצילום:(publicdomainarchive.com)
ביום 21.7.2014, התקיים הדיון בבית משפט השלום בחדרה ובית המשפט דחה את הבקשה על הסף וקבע כי חוות הדעת תישאר מפורסמת באתר. על פי האגודה לזכויות האזרח בישראל, שביקשה להצטרף לדיון כידידת בית המשפט "רשת האינטרנט מאפשרת לאנשים רבים מאי פעם להשתתף בשיח הציבורי. באמצעותה יכול כל אדם לממש את חופש הביטוי שבעבר היה נתון לו רק באופן תיאורטי. הכתיבה ברשת האינטרנט, ובפרט זו שבבלוגים וברשתות החברתיות, מאפשרת פנייה ישירה ולא מצונזרת לציבור הרחב - אנשים בעלי עניין משותף יכולים למצוא זה את זה, להחליף מידע ולהתייעץ."
תביעות השתקה (strategic lawsuit against public participation) צמחו כתגובת-נגד למעורבות חברתית גוברת של פעילים יחידים וקבוצות אזרחים, ש"הפריעו" לגורמים במגזר הפרטי. האינטרנט שפתח את הבמה לכל, מאפשר לכל צרכן להביע דעה או לספר על חוויה חיובית יותר או חיובית פחות. חכמת ההמונים היא הקו המנחה אתרי אינטרנט רבים המרכזים סיפורי צרכנות וחוות דעת בארץ ובחו"ל עם צמיחתם של אתרים אלה הפכה גם תופעת תביעות ה- SLAPP ל"מגיפה". חופש הביטוי ניצח!
חופש הביטוי ניצח!צילום:(freedigitalphotos.net)
עוד לפי האגודה לזכויות האזרח, "תביעות משתיקות בישראל נפוצות במיוחד במספר זירות או נסיבות. זירה "טבעית" היא כמובן הזירה התקשורתית. אבל בשנים האחרונות חלה ירידה בשיעור התביעות שמוגשות נגד אמצעי התקשורת, ובמקביל התרבו תביעות ואיומים שמופנים נגד אזרחים ואזרחיות מן השורה שמשמיעים את קולם בנושא שיש בו עניין ציבורי: עובדות שנאבקות בניצול ובקיפוח או שמנסות להתאגד; גולשים המשתמשים ברשת האינטרנט, ובפרט בבלוגים וברשתות חברתיות, להבעת דעה או ביקורת; פעילות וארגונים לשינוי חברתי ולהגנת הסביבה; צרכנים המתלוננים על מוצר פגום או על שירות לקוי, ועוד."
הפרשה טרם הסתיימה כליל, שכן בעלי גן האירועים הגישו במקביל גם תביעת לשון הרע נגד הזוג הצעיר ונגד אתר האינטרנט שבו פרסמו את החוויה שלה  אבל לנו חשוב שתדעו שאתר האינטרנט של "מתחתנים למען מתחתנים" הוא הבית החם שלכם, הזוגות הצעירים לכל חוות הדעת, הביקורות, ההמלצות והחוויות הטובות יותר והטובות פחות בדרך לחופה.
הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

1
0
הצעות נוספות לקריאה
תאריכים אחרונים
logo
קסאנאדו
אולמות וגני אירועים
קסאנאדו
קסאנאדו - אולם אירועים לחתונה שלך! 🥰
קסאנאדו -  אולם אירועים לחתונה שלך! 🥰
154.4K
עוד פרטים
הוספת חוות דעת