מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
החתונה שלי
ניהול משימות
ניהול מוזמנים
מחשבון חתונה
הזמנה דיגיטלית
סידורי הושבה
מתנות
ברכות
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
mitformit
להמשך גלישה באתר

הזמנה לחתונה

מזל טוב! אתם מתחתנים! כבר סיפרתם להורים ואפילו סגרתם מקום. עכשיו צריך לבחור הזמנה.

הזמנות לחתונה | זמן קריאה: 4 דקות
עולם ההזמנות לחתונה עבר שינוי בשנים האחרונות. אם בעבר ההזמנה הייתה אחד הדברים האחרונים שדואגים להם בתכנון החתונה, היום, במרבית המקרים, ההזמנה היא רק חלק קטן ממערך עיצובי שלם או בשפה היפה ״מיתוג חתונה״. להזמנה מצטרפים שלל מוצרים נלווים כמו כרטיסי save the date, פתקיות הושבה, מספרי שולחן ועוד ועוד. יחד עם השינוי בגישה העיצובית, הזוגות הפכו להיות מעורבים יותר בהפקה עד הפרטים הקטנים כמו בחירת הנייר עליו תודפס ההזמנה, סוג המעטפה, גדלים מיוחדים וכדומה.
ישנם מספר יתרונות בהפקת הזמנת החתונה שלכם בעצמכם: הנוחות בבחירת בית דפוס קרוב אליכם, המהירות שבה ניתן לקבל את ההזמנות והמחיר לרוב יוצא זול יותר. כדי לקבל תוצאות איכותיות, ריכזנו עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לקבל תוצאות טובות יותר בהפקת ובהדפסת ההזמנות.
גודל ההזמנה והמעטפה
גודל ההזמנה נגזר מגודל המעטפה ולכן, עוד לפני שאתם רוכשים הזמנת חתונה, חשוב לבדוק מה גודל המעטפה שמקום האירוע מספק לכם (במידה והוא אכן מספק). אם אין ברשותכם מעטפות ­ניתן למצוא ולרכוש מעטפות בגודל מתאים בחנויות לציוד משרדי, אך קחו בחשבון שזוהי הוצאה כספית נוספת.

עיצוב ההזמנה
אומנם היום ישנם מגוון פתרונות המאפשרים לזוג לעצב בעצמם הזמנה לחתונה, ללא עלות או בעלות בסיסית, אך ישנם דברים קטנים שחשיבותם גדולה בעת עיצוב הזמנה לחתונה, כמו מרחק טקסט מהשוליים, גלישת גרפיקה (בליד) לצורך חיתוך ההזמנה, שימוש בחומרים גרפיים באיכות המתאימה לדפוס ועוד. סגירת הקבצים המיועדים לדפוס בצורה הנכונה תמנע טעויות ותאפשר תוצאה איכותית ככל שניתן.
הזמנה לחתונה - עשו זאת בעצמכם
הזמנה לחתונה - עשו זאת בעצמכםצילום:(המכולת - הזמנות לחתונה)
עובי וסוג הנייר
קיימים סוגים רבים של נייר ובחירת הנייר להזמנה שלכם טמונה בעיקר בטעמכם האישי. עובי הנייר נמדד במשקלו. בהזמנות לאירועים נהוג להדפיס על נייר 250-300 גרם.

שני סוגי הנייר העיקריים והמוכרים:
נייר כרומו/ נייר כרומו­מט: נייר במראה מבריק. בתהליך ייצורו עובר ציפוי בחומר המקנה לו ברק. נייר מסוג זה אינו סופג את הצבע ולכן ההדפסה תצא רוויה וחדה.
נייר נטול עץ: נייר במרקם טבעי ומט. להבדיל מנייר הכרומו, נייר זה סופג את צבעי הדפוס ולכן התחושה היא "טבעית" יותר ולעיתים הצבעים יוצאים פחות רווים.

סוגי נייר נוספים המשמשים להדפסת הזמנות לאירועים (לרוב גם יקרים יותר): 
נייר פנינה: נייר במראה מטאלי מנצנץ. נעים למגע ולכן מוכר גם בשם ׳נייר משי׳.
נייר בד: נייר מחוספס בטקסטורת שתי וערב, המזכיר מראה של בד.
נייר ממוחזר: נחשב לידידותי לסביבה מאחר והוא מיוצר מפסולת נייר. מרקמו אינו חלק ונקי ולכן לא מתאים לכל הזמנה.
ניתן לבקש להדפיס הדפסת ניסיון על גבי הניירות שאהבתם, כדי שתוכלו לעמוד על ההבדלים בין סוגי הניירות ולבחור בתוצאה שאהבתם ושתתאים לאופי ההזמנה והאירוע שלכם.
כמה הזמנות להדפיס?
טעות נפוצה היא הדפסת כמות הזמנות התואמת את כמות המוזמנים. יש לחשב את כמות ההזמנות לפי בודדים, זוגות ומשפחות אותם אתם מזמינים ולמספר הזה להוסיף 30-­50 הזמנות נוספות. רצוי להדפיס מעט יותר ולא כמות מדוייקת. הדפסה חוזרת של הזמנות בודדות עלולה לעיתים לעלות מחיר גבוה יותר מששילמתם בהדפסה הראשונה.
בחירת בית דפוס
הזמנות לאירועים מודפסות בכמויות קטנות יחסית ולכן בדרך כלל מודפסות בהדפסה דיגיטלית, זמינה ומהירה. לבחירת בית הדפוס בו אתם מדפיסים חשיבות גבוהה, מאחר ובזה תלויה איכות ההדפסה ורמת הגימור. בתי דפוס רבים מציעים מחירים אטרקטיביים להדפסת הזמנות לחתונה, על מנת למשוך לקוחות. לעיתים, המחיר בא על חשבון האיכות ולכן בטרם מחליטים על בית דפוס, רצוי לגשת ולהוציא הדפסת ניסיון כדי להתרשם מאיכות ההדפסה. כדאי לבחור בית דפוס בקרבתכם שכן במקרים מסויימים יש צורך להגיע מספר פעמים לבית הדפוס.

לפני שאתם מחליטים, בקשו הדפסת ניסיון.
לפני שאתם מחליטים, בקשו הדפסת ניסיון.צילום:(המכולת - הזמנות לחתונה)
זמני הדפסה

אומנם מרבית בתי הדפוס מבצעים הדפסות דיגיטליות בכמויות קטנות תוך מספר ימים בודדים, אך הדבר תלוי בזמינות בית הדפוס עצמו. על מנת לא להיכנס ללחץ של זמן, הדפיסו את ההזמנות מספיק זמן מראש ולא ברגע האחרון. זכרו שאת ההזמנות שולחים ומחלקים בין חודש לשלושה שבועות לפני האירוע, כך שרצוי להדפיס אותן כשבועיים ­שלושה לפני החלוקה. הדבר יקנה לכם חלון זמן לטעויות (בתקווה שלא יהיו כאלה) ומספיק זמן להכנסתן למעטפות.

הגהה והדפסת נסיון
לפני ששולחים את הקובץ לבית הדפוס, חשוב לעבור על כל הפרטים בהזמנה. שימו לב שכל הפרטים הנכונים מופיעים: שמות בני הזוג, תאריך האירוע (עברי/לועזי), שם וכתובת מקום האירוע, שעות האירוע, שמות ההורים ופרטים נוספים כמו אישורי הגעה. עברו שוב ובדקו שאין שגיאות כתיב.
קחו בחשבון שצפויים הבדלי צבעים בין המסך שבו אתם צופים בקובץ, לבין המדפסת הביתית ובין המדפסות בבתי הדפוס השונים. על מנת להימנע מעוגמת נפש מיותרת, מומלץ מאוד להוציא הדפסת ניסיון ליחידה אחת, בטרם הדפסת הכמות המלאה. כך ניתן להתרשם מההזמנה בגודל אמיתי, מהצבעים ולבצע הגהה אחרונה. רק לאחר שהדפסתם הדפסת ניסיון ואתם מרוצים - הדפיסו את הכמות כולה. במידה ותמצא טעות כלשהי לאחר ההדפסה או שלא תהיו מרוצים מפרט כלשהו - תיאלצו להדפיס הכל מחדש לאחר התיקון ולשלם על הדפסה נוספת, דבר שניתן למנוע באמצעות הדפסת ניסיון.  

הדפסתם הדפסת נסיון ואתם מרוצים -­ הדפיסו את הכמות כולה.
הדפסתם הדפסת נסיון ואתם מרוצים -­ הדפיסו את הכמות כולה.צילום:(המכולת - הזמנות לחתונה)
הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

3
0
הצעות נוספות לקריאה
logo
יאסו - סרטוני הזמנות דיגיטליות
הזמנות לחתונה
יאסו - סרטוני הזמנות דיגיטליות
אישורי הגעה עם סרטון רק ב- 188
אישורי הגעה עם סרטון רק ב- 188
542.3K
עוד פרטים
הוספת חוות דעת