מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
כמה רגעים..
mitformit
להמשך גלישה באתר

״כמה לתת לחתונה? - המדריך לאורחים״

מצד אחד, הזמנה לחתונה היא תמיד משמחת, אך מצד שני היא גם אומרת שבקרוב תהיה הוצאה כספית, שלחלקנו היא לא קלה ופשוטה. אחת הדילמות שכולנו מכירים היטב היא כמה כסף להביא לחתונה… או יותר נכון, כמה זה "מספיק" ולא "יותר מדי". המדריך המלא לפניכם:

יחסים וזוגיות | זמן קריאה: 5 דקות
הפעם הכתבה שלנו פונה אליכם בתור האורחים. הרי בתור זוג שמתחתן בקרוב, אתם בטח גם מוזמנים ללא מעט חתונות בעצמכם.
אז כמה כסף תכתבו בצ'ק?
התשובה היא שזה תלוי בכל מיני שיקולים כמו: מה הקרבה שלכם לחתן ולכלה, כמה תגיעו (סוליקו או יותר?) ועוד, כי הרי לא לכל חתונה ניתן אוטומטית את אותו הסכום. אז בואו נפרוט יחד את כל השיקולים ונגיע יחד לתשובה, כמה באמת צריך לשים במעטפה?
הזמנה לחתונהכמה לתת בחתונה? | תמונה: יהל שרביט צילום

איפה מתקיים היום הגדול?

לחתונה באזור המרכז ובפריפריה רוב הסיכויים שלא יהיו אותן העלויות, לכן גם מיקום האירוע יכול להוות שיקול כשאתם כותבים את הצ'ק. לחתונה באזור המרכז נהוג לתת קצת יותר מאשר חתונה באזור הדרום או הצפון. אך לכל כלל יש יוצא מן הכלל לכן טיפ מאיתנו: תמיד תציצו באתר של מקום האירוע, תקראו קצת באינטרנט ותקבלו מושג די טוב האם מדובר במקום יקר יותר או פחות.

מה הקרבה לזוג המאושר?

אחד השיקולים הכי חשובים שעולים לראש כשחושבים על כמה כסף לתת בחתונה הוא מה הקרבה שלי לזוג המאושר, ואין ספק שמדובר בשיקול המרכזי. האם מדובר בקרוב משפחה מדרגה ראשונה? מישהו מהעבודה? אח/ות של חבר טוב או אולי בכלל חבר/ה קרוב/ה מהילדות?

מלוות בחתונהכיף ללוות חברה טובה ביומה הגדול | תמונה: זום 18

קרוב משפחה מדרגה ראשונה

אין ספק שאח או אחות לא יקבלו את אותו הסכום כמו בן דוד רחוק, לכן כאן זה יכול להיות קצת טריקי. אם מדובר באח או אחות הכי טוב להתייעץ עם ההורים או שאר האחים במידה ויש. הרבה משפחות רואות לנכון להוציא את שיקול הכסף מהמשוואה ומחליטים על סכום קבוע שהאחים ייתנו במתנה אחד לשני ביומם הגדול. על הורי החתן והכלה אנחנו כמובן לא מדברים כי פה מדובר במשחק שונה לחלוטין שכן הורים רבים עוזרים בצ'ק שלהם במימון החתונה עצמה או חלקים גדולים ממנה.

אולם אירועיםחתונה של קרוב משפחה היא תמיד אירוע מרגש | תמונה: הגלריה
הסכום הממוצע למתנת חתונה כשמדובר בקרבה ראשונה:
צפון: 800-2,500 ש"ח | מרכז: 900-3,500 | דרום: 700- 2,500 ש"ח

כמה כסף להביא לחתונה של החבר הכי טוב?

החבר הטוב מהצבא מתחתן? קיבלת סייב דה דייט? כמה להביא לחתונה של חבר או חברה קרובים זו שאלה שמטרידה לא מעט אנשים, כי הרי ברור שחברים טובים לא יקבלו את המינימום, אבל עד כמה גבוה זה צריך להיות? אם אתם התחתנתם ראשונים אז יש לכם כבר יתרון אחד רציני, נהוג לתת מעט יותר ממה שהביאו לכם. אם יצא ואתם עוד לא התחתנתם והוזמנתם לחתונה של חברים טובים, נהוג להתייעץ עם עוד חברים מהחבורה, ובמיוחד עם אלה שיש להם קרבה דומה ולהחליט על סכום קבוע לחבורה, אחרת מומלץ שתשימו קצת מעבר למה שהייתם שמים לחבר רחוק יותר.

חתונה של חבריםחתונה של חברים טובים זו תמיד סיבה לחגיגה | תמונה: נדב כהן יונתן
הסכום הממוצע למתנת חתונה כשמדובר בחברים הכי טובים:
צפון ומרכז: 800-1,500 ש"ח | דרום 800-1,000 ש"ח

כמה נותנים לאחים של חברים ?

לפעמים יש חברים שהם כבר לגמרי חלק מהמשפחה, לכן אל תופתעו אם תקבלו הזמנה לחתונה של אח או אחות של אחד החברים הקרובים. מצד אחד מדובר במישהו שסיכוי גבוה שאתם מכירים כבר שנים, מצד שני מאוד יכול להיות שלחתונה שלכם הם לא יגיעו. במקרים כאלה רצוי לתת קצת יותר מאשר למישהו שאתם בקושי מכירים.

הסכום הממוצע למתנת חתונה כשמדובר באחים של חברים:
צפון: 300-400ש"ח | מרכז: 300-500 | דרום: 300-400 ש"ח
יום החתונהחשוב לחשוב על היחסים שלכם עם הזוג ביום שאחרי | תמונה: שחר דרורי

ואם מדובר בחברים לעבודה?

כמה לתת לחתונה של מכר מהעבודה זו בהחלט שאלה מטרידה, זה אירוע שכנראה יהיה לכם מאוד קשה להתחמק ממנו שכן אתם רואים החברים לעבודה על בסיס יומי ואתם בהחלט רוצים שיהיה נעים לפגוש אותם במסדרון במשרד אח"כ. אם אתם רוצים לשמור על יחסים טובים ולכבד מבלי להגזים תתנו קצת מעל המינימום. שווה להתייעץ עם קולגות כמה הם כותבים על הצ'ק, כדי שלא תצאו קמצנים לעומתם, או לחלופין - תביכו אותם עם נדיבות היתר.

הסכום הממוצע לצ'ק עבור חברים לעבודה:
300-450 ש"ח
צילומי חתונהלכו עם הלב שלכם | תמונה: יניב כאדר

ואם אתם עדיין לא בטוחים, נכנס שיקול נוסף: האם אתם מגיעים סוליקו, זוג או כל המשפחה?

אם אנחנו מגיעים לבד לחתונה החישוב קל יחסית, אבל מה קורה כאשר מגיעים יחד כזוג או אפילו עם הילדים? הרי שלא נכפיל באופן אוטומטי את הסכום פי מספר האנשים המגיעים. אם אתם מגיעים כזוג רצוי להכפיל את הסכום ב1.75.
לדוגמא: אם הייתי מגיע לבד לחתונה של חבר טוב במרכז, ונותן בצ'ק שלי 1,000 ש"ח.
           כזוג הייתי נותן 1,750 ש"ח.  

עבור ילדים בדרך כלל התוספת קטנה משמעותית, שכן הם גם נספרים כילדים ולא מבוגרים וברוב אולמות האירועים ישנו תמחור שונה עבור ילדים ומבוגרים. עבור כל ילד נהוג להוסיף בין 200-300 ש"ח, שוב זה מאוד תלוי בשיקולים הנוספים. כמו אזור האירוע, הקרבה שלנו לזוג ועוד…

מה " הסטטוס" שלכם?


שיקול נוסף ולא פחות חשוב, הוא מה מצבכם האישי? האם אתם סטודנטים? בדיוק סיימת סטאז'? הרי שכולנו רוצים לפנק ולתת מכל הלב לזוג המאושר, אך אל תקפצו מעל הפופיק ומעל ליכולת הכלכלית שלכם. החתן והכלה בד"כ יודעים ולוקחים בחשבון את הסטטוס של רוב האורחים ובהחלט לא מצפים מסטודנט לתת את אותו הסכום כמישהו שכבר אחרי לימודים ובעבודה יציבה.

חברות של הכלההכי חשוב ללכת עם מה שהלב אומר | תמונה: אור זהבי
בשורה התחתונה, מה שהכי חשוב זאת הקירבה, אבל חשוב לא פחות גם מה שהלב אומר, לצד היכולת הכלכלית שלכם.
אז כמה אתם כותבים על הצ'ק?
הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

3
0
הצעות נוספות לקריאה
הוספת חוות דעת