mitformit

להמשך גלישה באתר

כל מה שצריך לדעת על ביטוח חתונות


הפקה וניהול אירועים | 10:12 12/02/2019 | זמן קריאה: 3 דקות

סגרתם תאריך ומקום, שילמתם מקדמה והזמנתם את האורחים. אמנם אתם לא רוצים לחשוב על זה, אבל מה יקרה אם המקום בו סגרתם יפשוט את הרגל? או שספקים פשוט לא יגיעו? לצערנו דברים כאלה קורים יותר ממה שאתם חושבים, ובדיוק כאן נכנס לתמונה ביטוח חתונות.
לאחרונה אנחנו מקבלים יותר ויותר פניות מזוגות שמודאגים מכך שיאבדו את כספם מול ספקים שונים שעלולים לא לספק את השירות ברגע האמת - יום החתונה. לאחר ששמענו בזמן האחרון על עסקים שטרקו את דלתותיהם ברעש, החלטנו לבדוק את הנושא ולראות האם יש פתרונות למקרה שהשירות שבחרתם לחתונה שלכם לא ינתן.

ביטוח חתונות

תמונה: Cheerz
דיברנו עם נציגים מביטוח החתונות של Cheerz, ביטוח חדשני שפותח בשיתוף עם חברת איילון, וביררנו מה זה בדיוק ביטוח חתונות ולמי הוא מתאים. 
מסתבר שביטוח כזה מתאים למעשה לכל זוג שהחליט להשתמש בשירות של ספקי חתונה שונים. הוא נותן מענה וכיסוי למקרים להם לא היה פתרון עד כה:

כשהאולם או גן האירועים נסגר

כמעט כל מקום שתסגרו איתו יבקש מקדמה ותשלום ראשון לפני האירוע. מכיוון שלא מדובר בסכומי כסף נמוכים, סגירה של העסק ואי החזרת התשלום יכולה לייצר לכם חובות לא קטנים. החיים של זוג צעיר הרבה פעמים מלווים בקשיים כלכליים ואין צורך להוסיף להם חובות כאלו ואחרים ולכן, לביטוח חתונות יש חשיבות רבה בכל הנוגע לסגירה של מקום אירועים. במציאות הישראלית, נסגרים עשרות אולמות וגני אירועים בשנה, וכשזה קורה, הזוגות לרוב לא רואים את הכסף שלהם שוב. ביטוח חתונות יגן עליכם מפני מצב כזה.

למקום אין רשיון עסק ולא ידעתם... 

לא חסרים מקומות שפועלים ללא רישיון. אנחנו לא תמיד טורחים לבדוק את הרישיון במקום איתו סגרנו, ואנחנו לא תמיד מודעים לתוקף הרישיון כשאנחנו כן בודקים. במצב בו הרשויות יסגרו את המקום עקב העדר רישיון, אתם עלולים למצוא את עצמכם קירחים מכל הכיוונים - חסרי תקציב וחסרי מקום להתחתן בו.

מצבים רפואיים דחופים ופתאומיים

יש דברים שאנחנו לא נוטים לקחת בחשבון, וביניהם מצבים רפואיים פתאומיים שלנו או של בני משפחה קרובים. אמנם לא נעים לחשוב על זה, אבל יש מקרים רבים בהם אירועים מתבטלים עקב מחלה או תאונה או אף גרוע מזה. במצב כזה, אשר לרוב קורה בסמוך לתאריך האירוע, הרבה כסף משולם לספקים שונים ורובם גם ידרשו את התשלום המלא. לא נעים להישאר עם כיסים ריקים ועוגמת נפש, בטח לא כשמדובר ביום שאמור להיות מיוחד ומרגש.

מצבים ביטחוניים

זה לא סוד שאנחנו חיים באזור תוסס, שלא לומר נפיץ, ושהמצב הביטחוני יכול להדרדר ברגע. לא מעט חתונות מתבטלות עקב מצבים ביטחוניים רעועים וזוגות נותרים ללא כיסוי ומענה.

כשספקים לא מגיעים

ומה קורה כשספק שסגרתם איתו פשוט לא מופיע? אתם גם צריכים לדאוג להחליף אותו בהתראה של רגע, וגם משלמים מחיר כפול או משולש על השירות… זהו מצב מעצבן ומטריד, ובעיקר מצב יקר. החדשות הטובות הן שניתן להתמודד ולמנוע את רוב הנזק מבעוד מועד.

חתונה מבוטלת

תמונה: רוני הרמן
ביטוח החתונות Cheerz מציע ביטוח חתונות המגן מפני הנזקים שבכל אחד מהמצבים שהוזכרו לעיל. הביטוח מותאם אישית לכל זוג, וכל אחד יכול לבחור את הכיסוי המתאים לו. כך למשל, אם את שירותי הדי ג'יי מספק האולם והם לא באחריותכם, תוכלו לבחור שלא לבטח במקרה שלא יופיע. התוצאה היא ביטוח שנשאר בעלות נמוכה ומותאם לתקציב שלכם. ביטוח כזה יבטיח שלא תסיימו את החתונה עם חובות ושבמידה ויהיה נזק, עוגמת הנפש תצומצם למינימום. 

חתונה בראש שקט

תמונה: Cheerz

מה עוד תוכלו לעשות כדי לצמצם פגיעה פוטנציאלית?

  1. נסו לשלם מקדמות קטנות - אל תפחדו להתמקח - נסו למזער את סכום המקדמה ובמקביל לשלם את היתר רק לאחר האירוע ולא לפני. במקרה שמשהו יקרה רוב הכסף עוד יהיה בידכם.
  2. אל תתנו צ'קים פתוחים - משום מה יש ספקים שעדיין מבקשים צ'קים פתוחים. פשוט אל תעשו את זה - אתם לא יודעים לאן הכסף שלכם עלול להתגלגל.
  3. קראו את האותיות הקטנות - קראו היטב את החוזים עליהם אתם חותמים. שימו לב לסעיפים שמדברים על מקרה שהעסק נסגר או שהאירוע מתבטל מסיבות שתלויות ושלא תלויות בכם. 

והכי פשוט, מיד לאחר שסגרתם מקום, הגנו על עצמכם ואל תקחו סיכון מיותר - בטחו את האירוע שלכם על מנת שתוכלו לישון היטב בלילה ולהגיע לחתונה רגועים.

לפרטים נוספים על ביטוח חתונות היכנסו לעמוד של Cheerz


יש לכם משהו לומר? כתבו לנו

הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק

עקבו אחריו באינסטגרם