מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
כמה רגעים..
mitformit
להמשך גלישה באתר

המדריך לדחיית חתונה - "חתונה מצומצמת"

אם אתם מעדיפים לשנות את הקונספט מחתונה גדולה לקטנה - על מנת שתוכלו לקיים אותה על פי ההערכות בקרוב (בחצי השנה הקרובה) אתם למעשה עושים  "חתונה מצומצמת" 

הפקה וניהול אירועים | זמן קריאה: 12 דקות

ההחלטה להפוך את החתונה מגדולה לקטנה גוררת שלל משימות נוספות מעבר להזזת התאריך. 
תכנון החתונה המצומצמת מצריך שינוי הרכב האורחים בשני הצדדים וכן עלול לגרום גם להחלפת הרכב הספקים. האירוע שלכם מקבל אופי אינטימי ויאפשר לכם הרבה יותר התייחסות לכל אורח שבחר להגיע לחגוג איתכם את הרגע המאושר. לטובת המשימה של צמצום החתונה, ריכזנו עבורכם את כל הטיפים החשובים על מנת לצלוח את שינוי הקונספט על הצד הטוב ביותר. התייחסות לכל הסעיפים מטה כולל שימוש בקובץ הצ'ק-ליסט המצורף לכתבה יסייעו לכם לתכנן את השינוי על הצד הטוב ביותר.  


קצת השראה לארגון חתונה קטנה:


שיקולי תקציב


משבר הקורונה הצליח להוציא מאיזון הרבה תחומים בחיים שלנו, ואיתם גם את התקציב. 

מעל למיליון אנשים בתוך חודש הפכו למובטלים, ביניהם זוגות רבים העומדים לקראת חתונה. חלק מהאורחים שלכם יצאו לחל"ת או ספגו הפסדים כאלו ואחרים בצל המשבר. כל אלו צריכים להילקח בחשבון בתכנון מחודש של החתונה. הצד האופטימי שלנו אומר שזו הזדמנות שנייה לשקול שוב את התקציבים שלכם ולרכז את ההוצאות בהשוואה להכנסות הקרובות, ובהתאמה לכך לקבל החלטות. 


כיצד להימנע מהוצאות מיותרות?


 • אם לא עשיתם זאת קודם - אז עכשיו זו הזדמנות מצויינת לרכז את ההוצאות וההכנסות שלכם ב- Wedplanner שלנו או לנהל את הכל באמצעות האפליקציה. שם תוכלו לרכז את כל ההוצאות וההכנסות שלכם, ולהבין היכן אתם עומדים.

 • מי שמרגיש שלא יוכל להוציא סכומים כפי שחשב טרם תקופת הקורונה, יכול לנצל את העתקת החתונה גם לתקציב מחודש של כלל הפרמטרים המרכיבים את החתונה ולבחור בקונספט של חתונה תקציבית (גם על זה אנחנו מכינים לכם כתבה - אל דאגה) העיקרון אומר: זול זה הכל.. במיוחד בתקופה זו מחכים לכם לא מעט מבצעים חסרי תקדים ב-Wedmarket  שלנו בעיקר על מנת לסייע בנושא זה. 

 • לא פשוט להימנע מהוצאות מיותרות, אך נייעץ לכם לקיים את החתונה באולם/ גן האירועים שכבר בחרתם ולא לבטלם. ביטול חתונה עלול לגרום לאובדן המקדמה שכבר שולמה לספקים ו/או לדמי ביטול בהתאם לחוזה. 

 • שימו לב, העתקת החתונה מחורף לקיץ ומיום חול ליום חמישי, עלולה לגרור הוצאות נוספות שלא לקחתם בחשבון. אלו תעריפים אשר מקובלים על ידי רוב הספקים בתחום ולא רק במסגרת גן האירועים או האולם. /הגן. 

 • כמות האורחים גם היא משפיעה על החזר הוצאות החתונה. שימו לב! עם העתקת החתונה לתאריך אחר, יש לדון  מחדש בכמות האורחים הריאלית שתגיע לאירוע שלכם. זאת בהתאם להנחיות פיקוד העורף ומשרד הבריאות.


בחירת תאריך חדש 


לא רציתם להגיע לזה, לא חלמתם על זה, אבל זה קרה. צריך לקבוע תאריך חדש לחתונה.  את בחירת התאריך החדש עושים מול האולם/ גן האירועים שבו יתקיים האירוע. חשוב שתגיעו לפגישה זו מוכנים כאשר אתם יודעים לאן פניכם. על מנת להכין אתכם לחלק המשמעותי של צמצום החתונה ריכזנו מספר סעיפים שאסור לצאת לדרך בלעדיהם. 

 • אל תמהרו לקבוע תאריך חדש. קחו לכם 72 שעות לחשוב על התאריך המוצע.

 • אנחנו ממליצים לכם לבקש שתי אופציות. בדקו את התאריכים המוצעים בהתאם לכל הפרמטרים מטה ורק שתהיו ממש בטוחים שזה התאריך המדויק עבורכם תחזירו תשובה חיובית. 

 • עם בחירת התאריך חשוב לקחת בחשבון את ה- wedding boom המתקרב בצעדי ענק!  המשמעות היא שיהיו יותר אירועים בחודש מהרגיל משום שאתם לא היחידים שנאלצו לדחות את החתונה :) בתקופת הקורונה.  בדקו מול משפחה וחברים שהתאריך החדש לא נתפס על ידם. מומלץ להגדיל ולבדוק את כל סדר האירועים לפני החתונה כמו חינה, מקווה, שבת חתן ושבע ברכות (למי שמקיים את המנהג) על מנת שאלו גם לא יתנגשו עם אירועים משפחתיים או חברתיים אחרים. 

 • מועדים פחות מומלצים : לא לפני ואחרי יום כיפור,לא לפני ואחרי ראש השנה וכמובן שגם לא בערבי חג של סוכות ופסח. הסיבה לכך נובעת מהעובדה שאלו זמנים שבהם אנשים נמצאים בתקופה של הוצאות מעבר לממוצע. הניסיון שלנו מלמד אותנו שאישורי ההגעה לאירועים בתאריכים הללו - הם נמוכים. 

 • תאריכים מומלצים:  אחרי ה-10 לכל חודש. כך תקלו על המוזמנים שלכם שכבר קיבלו משכורת ובנינו? תמיד יש חשק להיות נדיבים אחרי קבלת המשכורת. מומלץ להציץ גם בכתבה מתי אסור ומתי מומלץ להתחתן ב- 2020, הכוללת עדכוני רבנות הקשורים לשנה זו בשל מגפת הקורונה.

 • עם שינוי תאריך החתונה חשוב לוודא מול כל הספקים ובעיקר עם הספקים להם שולמו מקדמות כי הם זמינים בתאריך החדש. במידה ולא תבדקו את הנושא טרם קביעת התאריך החדש, אתם עלולים להפסיד את הספקים המדוייקים שבחרתם לחתונה ואיתם בהתאם לחוזה גם את המקדמות ששולמו מראש. 

 • אל תשכחו אף אחד. מומלץ לעבוד עם צ'ק ליסט מסודר לטובת העתקת כל הספקים לתאריך החדש, כך לא תשכחו לשנות את התאריך של קישוט הרכב או המקום להתארגנות.

 • חשוב לשאת ולתת על כמות המוזמנים בעת סגירת החוזה החדש מול האולם זאת בכפוף להנחיות משרד הבריאות ופיקוד העורף וגם בהתאם למצב הנוכחי בו יש כמות גדולה של חתונות במקביל לשלכם.  


עדכון רשימת ספקים


שינוי התאריך וצמצום החתונה, עלול לגרום לשינוי רשימת הספקים שלכם. במידה והספקים שלכם לא פנויים בתאריך החדש שבחרתם תאלצו לחפש להם מחליפים. זה לא נעים אבל כמילות השיר זה גם לא נורא. יש לכם הזדמנות לחפש ספקים חדשים, לסנן על פי ההעדפות שלכם, לקרוא עליהם חוות דעת באתר מתחתנים למען מתחתנים, ואף למצוא הטבות מרחיקות לכת ב- Wedmarket  ברוח התקופה עבור מתחתנים שנמצאים בדיוק בשלב שלכם.  עליכם להזדרז כי יש הרבה זוגות במצב שלכם ואתם צריכים לתפוס את המקום הפנוי ביומן של הספקים החדשים שלכם . 


עדכון הרבנות


אם בחרתם להתחתן דרך הרבנות וכעת אתם מעתיקים את החתונה חשוב לציין כי אין צורך באישור מהרבנות אומר הרב גבריאל ג'רפי אבל חשוב לעדכן אותם על התאריך החדש. בהמשך לשיחה שערכנו עם הרב, ריכזנו עבורכם מספר נקודות חשובות שחשוב להתייחס אליהן בנוא זה. 

 • חשוב ליידע את הרב שלכם ולעדכן אותו על השינוי בתאריך . כמו כל ספק, גם הוא מחתן לא מעט זוגות ולכן חשוב לבדוק שיהיה זמין לחתן אתכם בתאריך החתונה החדש. 

 • לאחר העדכון של הרב, חשוב לעדכן את הרבנות שהחתונה נדחית לתאריך שקבעתם. הדחייה היא ללא עלות נוספת. ניתן להתקשר לרבנות דרכה נרשמתם טלפונית ולהודיע על דחיית החתונה. 

 • פרטים על מספרי הטלפון של מרכזי הרבנות השונים ניתן למצוא בקישור לאתר של הרבנות הראשית

 • אם עדיין לא נרשמתם לרבנות, תוכלו להירשם און ליין דרך האתר: רישום לנישואין 

 • אם שאלתם את עצמכם מה עמדתם של הרבנים על דחיית חתונה תמיד תוכלו להתעדכן בכתבה: "להתחתן או לדחות - מה אומרת ההלכה

 • במידה והרב שלכם לא פנוי בתאריך החדש, זה בוודאי מצער אך תמיד תוכלו להיכנס לקטגוריה "רבנים ועורכי טקסים", לקרוא חוות דעת על רבנים על מנת למצוא את הרב המתאים והמדוייק ביותר עבורכם לתאריך החדש. 

תמונה: גל יאסינקוב


במידה ובחרתם שלא להתחתן דרך הרבנות האורתודוקסית


כל שעליכם לעשות הוא לעדכן את עורך הטקס שלכם על שינוי התאריך. חן בן-ברית שפירא | ניודאיקה מסביר שבטקסים בהם הזוג בחר שלא להינשא דרך הרבנות האורתודוקסית, אין משמעות לעדכון תאריך החתונה עם גורמים פורמליים נוספים מעבר לעורך הטקס עצמו ושאר הספקים שבחרתם והתחברתם אליהם כמובן.

חן מסביר שבאפשרותכם לבחור בטקס יהודי דתי שיוויוני (ואפילו הלכתי) ולהתאים אותו להשקפתכם ולאורח החיים שלכם, או לבחור בטקס יותר חופשי אליו תוכלו להביא ממנהגי החופה היהודית, גם אם לא את כולם, כך שלמעשה האפשרויות בטקסים שהוא עורך הן כמעט בלתי מוגבלות!


עדכון רשימת המוזמנים


על מנת לצמצם את החתונה כראוי, עליכם לעדכן את רשימת המוזמנים שלכם לכמות האורחים החדשה שסגרתם מול האולם. שבו יחד והרכיבו את נבחרת החלומות שתלווה אתכם ביום המאושר שלכם. תתחילו מהאנשים שאתם חייבים לידכם כמו משפחה וחברים קרובים משני הצדדים וככל שישאר מקום הרחיבו את המעגל עד שתגיעו לרשימה מנצחת!  


תקשור החתונה -  change the date 


אם יש לכם תאריך חדש וכבר סגרתם הכל מול האולם ומול הספקים האחרים ובדקתם בצ'ק ליסט שהכל מעודכן, זה הזמן להודיע לעולם שיש לכם תאריך חדש לחתונה! הביאו לידיעת החברים שלכם ברשתות החברתיות ובקבוצות הווטסאפ שלכם את הבשורה על מנת שאף אחד לא יתפוס את התאריך שלכם.

 • change the date  תוכלו לעשות זאת גם דרך מערכת ה - wedplanner  שלנו בחינם! שלחו הודעות לכל רשימת המוזמנים שלכם דרך המערכת והודיעו לכולם על התאריך החדש שלכם. 

 • דרך המערכת תוכלו לשלוח גם הודעות לאורחים אשר לא נכנסו לרשימה אשר עבורם החתונה בוטלה. עצבו להם גם הזמנה דיגיטלית עם מסר על צמצום החתונה ושלחו להם ללא עלות, תודה והבטחה להתראות בשמחות הבאות.

 • ישנם זוגות שקוראים למהלך save our new date ניתן לראות דוגמאות מרשימות מכל העולם של הזמנות חדשות שכעת צצות בפינטרסט כמו פטריות אחרי הגשם. 

 •  אל תעצרו שם, שנו את ההזמנות שלכם בהתאם לתאריך החדש, רעיון למשפט : " עדיף מאוחר מאשר אף פעם"  :) 

 • המלצה נוספת בגלל צפיפות התאריכים היא לתקשר את כל האירועים של החתונה שלכם בהזמנה אחת על מנת להודיע לעולם שהתאריכים הללו הם אך ורק שלכם:) ניהול אירוע - השירות שיחסוך לכם כסף !


אם שכרתם את שירותיה של חברת הפקה או ניהול אירוע בתקופת הקורונה תשכחו מכל מה שקראתם עד עכשיו. רוב הסיכויים שהם יקחו אתכם יד ביד את כל התהליך ויעזרו לכם להשלים את כל המשימות בשלום תוך דאגה לאינטרסים שלכם. הם יסייעו בהעתקת החתונה, במשא ומתן עם האולם והספקים, ויהיו שם לנהל את האלכוהול והתשלומים לכלל הספקים. יש חברות שבמסגרת השירותים מציעות גם אישורי הגעה וסידורי הושבה אלו שירותים שיחסכו לכם הרבה כסף והם מומלצים  בחום במיוחד בצל תקופת ה-Corona. 

 • אישורי הגעה - אישורי ההגעה עולים שלב בחשיבותם! בגלל תופעת ה -  wedding boom חשוב שתדעו מי הולך להגיע לאירוע שלכם כי רוב הסיכויים שאותו אורח יקבל כמות גדולה משמעותית מהממוצע של הזמנות לאירועים מהרגיל. בנוסף משום שאנשים יהיו יחסית חלשים כלכלית יכול להיות שיחליטו לשלוח רק בן זוג אחד או להתפצל לאירועים וכאן חשוב מאד לקבל תמונה ברורה לפני האירוע. קארין מחברת גטסיט סיפרה לנו על תהליך אישורי ההגעה בחברה אותה מנהלת : "אישורי הגעה מתבצעים על-ידי טלפנים אשר מתקשרים לכל אחד ואחת מהמוזמנים בדרך כלל כשבועיים לפני האירוע. יש זוגות המעדיפים שנשלח SMS כשבוע לפני האירוע וניצור קשר טלפוני עם מי שלא השיב להודעת ההזמנה. אנחנו ממליצים לשלוח הודעות תזכורת נוספת למוזמנים יום לפני האירוע או אפילו ביום האירוע. 

 • עקב המצב המאתגר כיום, קארין ממליצה להתחייב מול האולם לכמה שפחות אורחים (כמובן בפרופורציה מתאימה) ולראות מה קורה לאחר אישורי ההגעה (ובמידת הצורך, ואם האולם מאפשר - להוריד את ההתחייבות).

 • בחתונה קטנה אישורי ההגעה אף יותר קריטיים. יש הבדל משמעותי בין 30 אורחים שלא מגיעים לחתונה של 500 איש, לבין 30 אורחים שלא מגיעים לחתונה של 100 איש. 

 • סידורי הושבה- שמירת מקומות זה אומנות, צמצום כסאות זו אגדה, סקיצה נכונה זה כסף שלכם.
  תנו למומחים לעשות זאת עבורכם. לפעמים סידור הישיבה ושמירת המקומות בצורה נכונה גורמת לפחות כאב ראש, וחיסכון בעלויות. מנהל האירוע אחראי לוודא שכולם יושבים במקומות שייעדתם להם, שלא פותחים שולחנות רזרבה מיותרים והכי חשוב, שהבוס מהעבודה מקבל יחס וי אי פי (שלא הושיבו אותו ליד הדודה שעושה לכם פדיחות עוד משחר הילדות)

 • בחתונה קטנה יש חשיבות מכרעת לסידורי הושבה, פתיחת שולחנות נוספים בחתונה קטנה מייקרת משמעותית את האירוע ביחס לחתונה גדולה. הסדר צריך להיות מדוייק על מנת לא להיכנס להוצאות מיותרות. 

 • ניהול אלכוהול - הסירו מעצמכם דאגות ביום האירוע, תפקידו של מנהל האירוע לדאוג שבקבוקי אלכוהול לא ילכו לאיבוד לשווא.  שהאלכוהול יוצא לבר בהדרגה ושכל הבקבוקים מהבר חוזרים. אולי זה מרגיש שולי, אבל כשתגיעו לסוף החתונה שלכם תגלו שהקפדה על ניהול האלכוהול באירוע יכולה להביא לחיסכון משמעותי של עד 2000  ₪ 

 • ניהול תשלומים לספקים- תפקידו של מנהל האירוע היא להוריד מכם הרבה מעמסה ולמנוע אי נעימויות מול הספקים. תנו למנהל האירוע שלכם את הכספים בתחילת האירוע, והוא כבר ידאג לתת את זה לשאר הספקים. לכם נשאר רק להנות! 

תמונה: איניגו


צ'ק ליסט ופרטים ליצירת קשר עם מוקדי מידע חשובים 


אם הגעתם לכאן, אז אתם בטוח מבינים שהשד לא כזה נורא. בכל זאת על מנת לתת לכם עוד עוד עזרה לעבור את העתקת החתונה בהצלחה, צירפנו לכם צ'ק ליסט לתכנון כל המהלך בצורה מדוייקת. תוכלו להוריד,לשמור ולעדכן את כל התהליך והסיכומים על גבי המסמך. 

במידה ואתם מעוניינים בצ'ק ליסט לחצו כאן הירשמו לדיוור שלנו וקבלו את הצ'ק ליסט לדחיית חתונה במתנה להלן קישורים למוקדי מידע בתקופה הזו בהם תוכלו להיעזר: 


הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

0
0
הצעות נוספות לקריאה
logo
ניהול אירועים simple seat PANDA
הפקה וניהול אירועים
ניהול אירועים simple seat PANDA
אישורי הגעה ב-SMS ללא הגבלה ב-69 ש"ח
אישורי הגעה ב-SMS ללא הגבלה ב-69 ש
1.5K
עוד פרטים
חתונה בקטנה
logo
שחר דרורי
צילום וידאו וסטילס
חתונה קטנה
דברים טובים באים באריזות קטנות ומרגשות❤️
דברים טובים באים באריזות קטנות ומרגשות❤️
1.1K
למימוש ההטבה
הוספת חוות דעת