מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
כמה רגעים..
mitformit
להמשך גלישה באתר
שנה טובה

מה חשוב לדעת על חוזה החתונה? מתי קובעים עם הרב? ואיך מתכננים נכון את החתונה? כל התשובות כאן

מפגש זוגות נוסף הגיע לסיומו וארז בתוכו ידע רב והמון תשובות לשאלות הבוערות ביותר עבורכם - הזוגות המתחתנים. למקרה שפספסתם או שאתם רוצים להיזכר, קבלו את סיכום מפגש הזוגות שלנו.

הפקה וניהול אירועים | זמן קריאה: 9 דקות
על השאלות השיבו שלושה ספקים מובילים בתחומם: אהרון רון כהן, מנכ"ל אטורה - בית לאירועים
בפאנל השתתפו גם צוות המומחים של "מתחתנים למען מתחתנים": ירון ויצמן ועובד יוסף מנכ"לי החברה, דגנית דוזלר סמנכ"לית החברה ומור כרמלי-אוחיון, מנהלת התוכן.

הרבה שאלות, הרבה תשובות...הרבה שאלות, הרבה תשובות... | תמונה: צילום: טוני בנישו


מהן הטעויות הנפוצות שזוגות עושים בתכנון החתונה?

אהרון רון כהן, מנכ"ל אטורה - בית לאירועים: "זוגות רבים לא מתכננים נכון את תקציב החתונה שלהם. הם מוציאים סכום גדול על תחום מסוים ופתאום מופתעים לגלות שלא נשאר להם מספיק לשאר הספקים. פתחו קובץ אקסל, כתבו מה מחירו של כל ספק ונהלו את תקציב החתונה היטב".

אהרון רון כהן, מנכאהרון רון כהן, מנכ"ל אטורה - בית לאירועים: "זוגות רבים לא מתכננים נכון את תקציב החתונה שלהם״
הרב חננאל מעודה: "הרבה זוגות מחכים לרגע האחרון. מתקשרים חודשיים או חודש לפני החתונה ואז מתאכזבים אם אני לא פנוי בתאריך החתונה שלהם. אל תמתינו עם שום דבר לרגע האחרון. אם יש ספק שאתם רוצים, מהרו לסגור איתו גם אם זה שנה מראש".

עובד בכר, ארגון וניהול אירועים: "אני מחזק את רון - הזוגות לא תמיד יודעים לנהל את התקציב. בנוסף, לא תמיד מגיעים לאולם מוכנים לשאלות בסיסיות ולא יודעים להעריך נכון את כמות המוזמנים שלהם או את התארך שהם רוצים. כאשר שולפים תשובות מהמותן לפעמים הן עלולות לפעול לרעתכם בחוזה".
 
עובד בכר, ארגון וניהול אירועים: ״לא תמיד מגיעים לאולם מוכנים לשאלות בסיסיות ולא יודעים להעריך נכון את כמות המוזמנים שלהם או את התארך שהם רוצים״עובד בכר, ארגון וניהול אירועים: ״לא תמיד מגיעים לאולם מוכנים לשאלות בסיסיות ולא יודעים להעריך נכון את כמות המוזמנים שלהם או את התארך שהם רוצים״

על שאלות בנושא חופה ורישום ברבנות השיב הרב חננאל מעודה:

מתי ואיך נרשמים ברבנות והאם יש משמעות למיקום הרבנות שבוחרים?
"בדרך כלל אפשר להירשם ברבנות 3 חודשים לפני החתונה. הרבנות לא רוצה שזוגות יגיעו זמן רב מידי לפני החתונה כדי שלא יערמו להם תיקים לאורך זמן. ההליך מצריך רישום, הבאת שני עדים והדרכת כלה.

כיום, הודות לקורונה, הרבנויות התקדמו ובאות לקראת הזוגות. גם הקורונה תרמה לעניין והמון דברים הפכו לדיגיטליים: אפשר להביא עדים בזום, תהליך הרישום נעשה באמצעות סריקת מסמכים וישנה גמישות גדולה יותר בשעות הפגישות".


עדים בזום...?עדים בזום...?

מה מקובל בנוגע לתשלום לרב?

"יש רבנים שדורשים תשלום ויש כאלה שלא. אם זוג רוצה לדעת מה מקובל, אתר "מתחתנים למען מתחתנים"  הוא המקום לדעת מה המחיר המשוער שמקובל לתת לכל רב על סמך חוות דעת שזוגות שיתפו. לרוב התשלום לרב הוא בעלות של 700-1,000 ₪.

אז, כמה צריך לשלם לרב?אז, כמה צריך לשלם לרב? | תמונה: הרב חננאל מעודה


אם ההורים נפטרו ויש צורך בתעודת נישואין כדי להוכיח יהדות, האם מספיקה תעודת נישואין של אח או אחות?

"גם במקרה של פטירה, יש צורך בתעודת הנישואין של ההורים וניתן להוציא אותה ברבנות. כל רבנות מחזיקה בארכיונים של תעודות נישואין במשך עשרות שנים. במידה והאח או האחות התחתנו, יכול להיות שבתיק הנישואין שלהם ישנה תעודת הנישואין של ההורים".


האם נהוג לחתום חוזה עם הרב?

"אין הרבה רבנים שחותמים על חוזים או לוקחים מקדמה. אנחנו לא מחייבים אף זוג לאפשר לנו לחתן אותו אם אינו מעוניין בכך. 
המחויבות של הרב כלפיי הזוג מובטחת באמצעות שליחת מכתב לרבנות על ידי הרב בו הרב מתחייב לחתן את בני הזוג בתאריך מסוים ובמקום מסוים".

מה ההבדל בין צוהר והרבנות?

"בניגוד לבעבר, היום צוהר רושמים לנישואין אך משתמשים ברבנות לטובת הרישום כך שאין הבדל משמעותי בין צוהר לרבנות. יש צורך להגיש את אותם מסמכים ובמיוחד היום כאשר ניתן לבחור את הרבנות המקומית המועדפת עליכם, אין משמעות מיוחדת לרישום דרך צוהר. במקרים חריגים בהם זוג רוצה להינשא בתאריכים אסורים על ידי הרבנות, לעיתים ניתן לאשר את נישואיו באותו תאריך באמצעות צוהר".

האם אפשר להתחתן בנידה ומה המשמעות של זה?

"ניתן להינשא בנידה אך במקרה כזה הכלה לא טובלת במקווה לפני החתונה וישנם פרטים קטנים שמשתנים אך האורחים אינם יכולים להבחין בהם. אני מקפיד לנהל את החופה באופן רגיל גם כאשר הכלה בנידה כדי לשמור על כבודה ופרטיותה וכדי לא להשפיע על החוויה שלהם ביום הזה".

הפקה וניהול אירועים - מה חשוב לדעת על חוזה החתונה? מתי קובעים עם הרב? ואיך מתכננים נכון את החתונה? כל התשובות כאן


באיזה שלב מגיעים הזוגות לאתר "מתחתנים למען מתחתנים"?

עובד יוסף, מנכ"ל מתחתנים למען מתחתנים: "כדאי להגיע מוקדם ככל האפשר ולהתחיל לתכנן את החתונה באפליקציית WebPlanner".


באיזה שלב הזוגות מגיעים לאולם האירועים ולמפיק החתונה?

אהרון רון כהן, מנכ"ל אטורה - בית לאירועים: "בתחילת התהליך, בשלב בחירת תאריך החתונה. בעקבות הקורונה אנחנו רואים שני תרחישים עיקריים בהם ישנם זוגות שסוגרים חתונת בזק וזוגות שסוגרים חתונה לעוד זמן רב".

עובד בכר, ארגון וניהול אירועים: "זוגות שרוצים שירות של תכנון החתונה מגיעים אליי מיד אחרי הצעת הנישואים. זוגות שרוצים את הליווי והניהול שלנו ביום האירוע, יכולים להגיע גם יותר משנה מראש או בסמוך לאירוע. אפילו היה לנו מקרה שהגיע אליי זוג 3 ימים לפני החתונה אבל בהחלט מומלץ להקדים ולסגור בשלב מוקדם".

ביקור באולם, על ההתחלה...ביקור באולם, על ההתחלה... | תמונה: אטורה


מה חשוב לדעת לגבי הגדרת מספר מוזמנים?

עובד בכר, ארגון וניהול אירועים: "הכינו רשימה של כל המוזמנים שלכם וממנה הורידו 30%. זה הסכום עליו מומלץ להתחייב מול מקום האירוע. לאחר אישורי ההגעה הורידו עוד 7-10% מסך המוזמנים שאישרו הגעה וזה פחות או יותר מספר האורחים הצפוים להגיע לחתונה שלכם.
זה לא חישוב מדויק והוא תלוי בהמון משתנים כמו עונה, מיקום החתונה וקרבה של האורחים אליכם אבל זו הנוסחה הכללית לפיה כדאי לחשב את מספר האורחים בחתונה שלכם".

אהרון רון כהן, מנכ"ל אטורה - בית לאירועים: "אם שלחתם הודעות לאישורי הגעה, הוסיפו אליהן לינק להעברת מתנה באשראי. כך גם אורחים שיחליטו לא להגיע ברגע האחרון, יוכלו להעניק לכם מתנה בקלות".

האם סידורי הושבה באמת עוזרים לחסוך בעלויות?

עובד בכר, ארגון וניהול אירועים: "חד משמעית כן. לפני מספר ימים, בביקורת שנכתבה עלינו באתר, בני זוג שליווינו ציינו מספר פעמים כמה כסף סידורי ההושבה חסכו להם וכמה סדר זה עשה להם באירוע. באמצעות סידורי הושבה כל אורח יודע לאן ללכת והיכן לשבת. זה חוסך זמן, לא מעכב את הלו"ז של האירוע, מונע כאוס וחוסך כסף".

סידורי הושבה יחסכו לכם כסף!סידורי הושבה יחסכו לכם כסף! | תמונה: עובד בכר

מהן האותיות הקטנות שחשוב לשים לב אליהן בחוזים מול אולמת וספקים?

אהרון רון כהן, מנכ"ל אטורה - בית לאירועים: "מילים משפטיות יכולו להיות מאוד טריקיות. מה שלא כתוב בבירור, יכול להיות שיפעל נגדכם ברגע האמת. אם סעיף לא כתוב בצורך מפורשת, איזה מנות בחרתם, איזה אלכוהול וכו' - קחו בחשבון שחלק מהדברים שבחרתם פשוט לא יהיו בחתונה שלכם. 
לחוזה עצמו יש נספחים, חשוב מאוד לעבור על כל נספח ולחתום עליו. הנספחים עלולים לכלול דברים חשובים כמו סקיצה של האולם, סוגי האלכוהול בבר והמנות שבחרתם.
חשוב לדעת שביטול אירוע בעקבות "כוח עליון" לא כולל מבצע צבאי או קורונה ולכן חשוב לוודא שיש סעיפי ביטול או דחייה רלוונטיים למקרים כאלה. בכל מקרה בעל המקום לא יכול לדרוש תשלום מלא על האירוע אלא רק עד 70% מעלות האירוע".

למה לשים לב, לפני שחותמים?למה לשים לב, לפני שחותמים?

האם מחיר גבוה של הספק מעיד בהכרח על איכותו?

עובד יוסף, מנכ"ל מתחתנים למען מתחתנים: "חתונה היא לא דו"ח רווח והפסד. אי אפשר לשחזר שום דבר מהערב הזה וחשוב שתקחו ספקים שאתם מתחברים אליהם. מצאו ספקים שאתם אוהבים ואחר כך בדקו אם הם תואמים לתקציב שלכם. באפליקציית WebPlanner תוכלו לנהל את התקציב ואת ההוצאות על כל ספק וכך לדעת טוב יותר איך נכון לחלק את התקציב ועל מה אתם יכולים להוציא יותר."


עובד יוסף, מנכעובד יוסף, מנכ"ל מתחתנים למען מתחתנים: ״באפליקציית WebPlanner תוכלו לנהל את התקציב ואת ההוצאות על כל ספק וכך לדעת טוב יותר איך נכון לחלק את התקציב ועל מה אתם יכולים להוציא יותר."
מור כרמלי-אוחיון, מנהלת תוכן, מתחתנים למען מתחתנים: "הספק הכי יקר לא בהכרח יתן לכם את התוצר הטוב ביותר, אבל לא הייתי מתפשרת על ספק מצוין בגלל 500 ש"ח. אם אהבתם את העבודות של הספק, קראתם עליו חוות דעת טובות ויש ביניכם חיבור טוב - עדיף שתסגרו איתו גם אם זה מצריך חריגה קלה מהתקציב. כל זוג צריך לתעדף את השירותים החשובים לו ושם להשקיע יותר".

אהרון רון כהן, מנכ"ל אטורה - בית לאירועים: "חשוב לדעת כי כל מקום וכל ספק מציע שירותים ברמת שירות שונה ולכן לעיתים המחיר גבוה יותר. לעלות גבוהה ישנה משמעות למשל בבחירת בדים איכותיים יותר לשמלה או בעשייה מדויקת יותר של הבשר באירוע. אתם תמיד יכולים לחסוך בכך שתביאו יותר מעצמכם - למשל אתם יכולים להביא בדים שאתם אוהבים לתופרת".

עובד בכר, ארגון וניהול אירועים: "לא כל ספק יקר יהיה טוב יותר. ראיתי ספקים מאוד יקרים שעשו עבודה לא טובה כך שהדברים החשובים ביותר בבחירת ספק הם לראות עבודות, לקרוא חוות דעת ובעיקר להרגיש חיבור אישי איתו. לדוגמה, לראות עבודות ולהתחבר לסגנון ובעיקר להתחבר בלב לספק".

דגנית דוזלר, סמנכ"לית מתחתנים למען מתחתנים: "לא המחיר הוא זה שקובע את טיב השירות אלא חוות הדעת על אותו ספק. כמו שאתם קוראים חוות דעת על מוצרים שאתם רוצים לקנות, כך חשוב לקרוא חוות דעת אמיתיות על כל ספק שאתם רוצים לחתונה שלכם".

דגנית דוזלר, סמנכדגנית דוזלר, סמנכ"לית מתחתנים למען מתחתנים: "לא המחיר הוא זה שקובע את טיב השירות אלא חוות הדעת על אותו ספק.

מהי ההשפעה של התו השמח והתו הירוק על חתונות?

עובד בכר, ארגון וניהול אירועים: "לשמחתי אנחנו לא רואים כרגע דעיכה בכמות האורחים בחתונות. בינתיים ההנחיות ללא מגבילות את כמות האורחים. יכול להיות שכשהמספרים יגדלו אז נראה יותר אנשים שיוותרו על השתתפותם בחתונה כמו מעגלים רחוקים של אורחים או אורחים מבוגרים".

אהרון רון כהן, מנכ"ל אטורה - בית לאירועים: "התו השמח לא רלוונטי מבחינתנו. אנו פועלים על פי הנחיות התו ירוק ללא הגבלה על כמות המשתתפים. אחד הדברים הקשים ביותר עבור מקומות האירועים הוא הצפיפות בכניסה לאולם. המון אורחים עומדים בכניסה ומחכים להגיש את אישורי התו הירוק שלהם.
באירוע קטן מ-100 אנשים אשר נערך בחוץ, אין כל הגבלה אך כאשר האירוע גדול מ-100 איש ו/או נערך בחלל סגור, הנחיות התו הירוק בתוקף.
בקשו מהאולם לתגבר את הכניסה במארחות ומארחים נוספים שיורידו את הלחץ בקבלת האישורים ואפשרו בדיקות מהירות בכניסה לאירוע. 
בשליחת אישורי ההגעה מומלץ להזכיר למוזמנים כי עליהם להציג אישור תו ירוק או בדיקה עדכנית בכניסה לאירוע."

הפקה וניהול אירועים - מה חשוב לדעת על חוזה החתונה? מתי קובעים עם הרב? ואיך מתכננים נכון את החתונה? כל התשובות כאןתמונה: אטורה
אם גם אתם התארסתם ונמצאים בתכנון היום המאושר בחייכם, הורידו עכשיו את אפליקציית WebPlanner ובואו לתכנן את החתונה שלכם, לנהל רשימות מוזמנים, סידורי הושבה, עיצוב הזמנות ושליחתן והכל ללא תשלום!

נתראה במפגש הזוגות הבא...

הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

1
0
הצעות נוספות לקריאה
logo
getseat גטסיט
אישורי הגעה לחתונה
getseat גטסיט
המחיר הכי טוב בשוק והשירות? איכותי
המחיר הכי טוב בשוק והשירות? איכותי
126.8K
עוד פרטים
הוספת חוות דעת