מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
החתונה שלי
ניהול משימות
ניהול מוזמנים
מחשבון חתונה
הזמנה דיגיטלית
סידורי הושבה
מתנות
ברכות
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
mitformit
להמשך גלישה באתר

מה התאריכים שמותר להתחתן ב-2023?

הוא כרע ברך, היא אמרה כן (או להיפך) ועכשיו הגיע הזמן להתחתן! אחד השלבים הראשונים בתכנון החתונה הוא מציאת תאריך החתונה האידיאלי - זה שיתאים בול לפנטזיית החתונה שלכם וכמובן לאורחים שלכם. נשמע פשוט? לא ממש. 

הפקה וניהול אירועים | זמן קריאה: 5 דקות
לוח השנה העברי רצוף חגים, מועדים ושלל תאריכים בהם לא ניתן לקיים חתונה מסורתית כדת משה וישראל. לתאריכים הללו מצטרפים אירועים גלובליים, תרבותיים ואישיים שגם בהם לא מומלץ לערוך חתונה.
אז איך מוצאים את התאריך המיוחל - זה שיענה היטב על הצרכים שלכם ויאפשר לכם לחגוג כפי שאתם חולמים? בעזרת רשימת התאריכים שהכנו עבורכם, כמובן!

כמדי שנה, גם הפעם אנו עושים לכם סדר בכל הקשור לימים בהם מותר ואסור להתחתן במהלך השנה, כדי להקל עליכם במעט את הליך תכנון החתונה. מלבד רשימת התאריכים שאינם מומלצים לחתונה בשנת 2023, שוחחנו עם הרב מיכאל צנעני, שסיפר לנו על הסיבות בגינן לא ניתן לקיים חתונה מסורתית בתאריכים מסוימים במהלך השנה ומתי מומלץ להתחתן על פי המסורת היהודית. 

מתי לא מומלץ להתחתן?

חגים ומועדים
"אין מערבין שמחה בשמחה" זוהי ההלכה היהודית שמנחה את האיסור להתחתן במועדים שמחים כמו חגים וחול המועד. "חגים ומועדים הם ימים שמחים וטובים וראוי להקדיש להם את מלוא השמחה", אומר הרב צנעני, "גם חתונה נחשבת כמאורע שמח ומיוחד ומצווה להקדיש לו את מלוא תשומת הלב והשמחה הראויה. משום כך, לא מערבבים שמחה בשמחה וכל מאורע צריך לקבל את ההתייחסות המלאה מבלי שהיא תפגע בהתייחסות למאורע משמח אחר".

אין מערבין שמחה בשמחהאין מערבין שמחה בשמחה
מערב שבת ועד מוצאי השבת 
אחד הימים בהם לא ניתן לקיים חתונה יהודית הוא יום השבת. על כך מספר לנו הרב צנעני: "לא ניתן להתחתן בערב שבת ובמוצאי השבת כדי להימנע מחילול השבת. הרבנות הראשית לישראל קבעה שניתן להתחתן ביום שישי עד השעה 13 בצהריים. הסיבה לכך היא כדי לא לגרום לחילול שבת של האורחים, בני הזוג והמעורבים בהפקת החתונה. מסיבה זו לא ניתן לקיים חתונה גם במוצאי השבת כדי למנוע חילול שבת טרם האירוע עצמו".

לא ניתן להתחתן בערב שבת ובמוצאי השבת כדי להימנע מחילול השבתלא ניתן להתחתן בערב שבת ובמוצאי השבת כדי להימנע מחילול השבת
ימי אבל ותענית
לצד החגים והשמחות הרבות בלוח השנה העברי, ישנן גם כמה תעניות וכמה ימי אבל בהם לא ניתן לערוך חתונה על פי המסורת היהודית. "לא מכניסים שמחה לימים לא טובים", אומר הרב מיכאל צנעני וממשיך, "ימי אבל יהודיים הם ימים טעונים באווירה שלילית ולא כדאי להכניס אווירה כזאת לאירוע משמח כמו חתונה. משום כך חשוב לקיים חתונה שהיא למעשה יצירה חדשה, במועד חיובי וטוב". 

חשוב לקיים חתונה שהיא למעשה יצירה חדשה, במועד חיובי וטובחשוב לקיים חתונה שהיא למעשה יצירה חדשה, במועד חיובי וטוב

אז על אלו תאריכים אנחנו מדברים ב-2023?

תאריכים בהם לא ניתן לערוך חתונה על פי המסורת היהודית:
חג פסח: 5/4 - 12/4 
ספירת העומר: 6/5 - 25/5
שבועות: 25/5 - 26/5
צום י"ז בתמוז עד צום תשעה באב: 6/7 - 27/7
ראש השנה: 15/9 - 17/9
צום גדליה: 18/9
יום כיפור: 24/9 - 25/9
סוכות ושמיני עצרת: 29/9 - 7/10
צום עשרה בטבת: 22/12

חשוב לקחת בחשבון גם את התאריכים הבאים: 

תקופות מבחנים
אם אתם סטודנטים או שיש לכם המון חברים שהם סטודנטים, כדאי שתקחו בחשבון את תקופות המבחנים ותנסו להימנע מחתונה בתקופות הללו. תקופות המבחנים חלות לרוב בחודשי ינואר - פברואר, יוני - יולי וספטמבר - אוקטובר.

אירועי ספורט ותרבות גדולים
מומלץ לדלג על תאריכים בהם מתקיימים אירועי תרבות או ספורט גדולים כמו ערב הארוויזיון, סופר קלאסיקו וגמר ליגת האלופות. סמכו עלינו ;)

הפקה וניהול אירועים - מה התאריכים שמותר להתחתן ב-2023?

מתי מומלץ להתחתן?

על פי המסורת היהודית, ישנם ימים שנחשבים טובים במיוחד לחתונה. הראשון שבהם הוא יום האהבה העברי שחל בט"ו באב - 1/8.
גם ימי שלישי נחשבים ימים מצוינים כפי שנאמר "יום שלישי פעמיים כי טוב".

ימים בינלאומיים יותר שמתאימים במיוחד לחתונה הם ערב השנה האזרחית החדשה והולנטיין דיי, הלא הוא יום האהבה הבינלאומי שחל ב-14/2.

ימים בינלאומיים יותר שמתאימים במיוחד לחתונה הם ערב השנה האזרחית החדשה והולנטיין דייימים בינלאומיים יותר שמתאימים במיוחד לחתונה הם ערב השנה האזרחית החדשה והולנטיין דיי

טיפים לנישואים טובים וארוכים 

רגע לפני שאתם הולכים לחפש את התאריך האידיאלי לחתונה שלכם,יש לנו כמה טיפים מעולים עבורכם.
קבלו 3 טיפים מצוינים ליצירת נישואים מאושרים וטובים לאורך שנים רבות על פי הרב מיכאל צנעני:

1. בחרו בדרך הסתכלות חיובית זה על זו 
"כשזוגות מתחתנים הם לרוב עושים את זה מתוך הסתכלות חיובית אחד על השניה. בכל אדם קיימות תכונות חיוביות יותר וחיוביות פחות. כשהאהבה פורחת והזוג מגיע לחופה הוא רואה בעיקר את הדברים הטובים בצד השני, חשוב לבחור בדרך הסתכלות כזאת גם לאחר החתונה ולאורך כל שנות הנישואים. היזכרו בדברים הטובים שמצאתם אחד בשניה ובחרו להתמקד בהם".

כשהאהבה פורחת והזוג מגיע לחופה הוא רואה בעיקר את הדברים הטובים בצד השני, חשוב לבחור בדרך הסתכלות כזאת גם לאחר החתונה ולאורך כל שנות הנישואיםכשהאהבה פורחת והזוג מגיע לחופה הוא רואה בעיקר את הדברים הטובים בצד השני, חשוב לבחור בדרך הסתכלות כזאת גם לאחר החתונה ולאורך כל שנות הנישואים
2. אהבה שאינה תלויה בדבר
"כשבני זוג מתחתנים בגלל דברים חיצוניים כמו עושר, פרסום או יופי, למעשה הזוגיות שלהם תלויה בסממנים חיצוניים העשויים להיסדק ולהעלם עם הזמן. לעומת זאת, כאשר בני הזוג מתחתנים מתוך אהבה שאינה תלויה בדבר, כלומר מתוך אהבה פנימית ועמוקה לאישיות של הצד השני, האהבה הזאת לא חולפת ומאפשרת נישואים פוריים, טובים וארוכים".

אהבה שאינה תלויה בדבר... האהבה הזאת לא חולפת ומאפשרת נישואים פוריים, טובים וארוכיםאהבה שאינה תלויה בדבר... האהבה הזאת לא חולפת ומאפשרת נישואים פוריים, טובים וארוכים
3. הכי חשוב - לשכוח
"בזוגיות רצוי לשכוח דברים שאינם מעידים על הזוגיות. "הוא אמר ככה" או " היא עשתה ככה" הם דברים שרצוי לשכוח ולא להתעכב עליהם אלא להתמקד בעיקר ולהסתכל על הדברים החיוביים אחד בשני", מסכם הרב צנעני.

בזוגיות רצוי לשכוח דברים שאינם מעידים על הזוגיות... להתמקד בעיקר ולהסתכל על הדברים החיוביים אחד בשניבזוגיות רצוי לשכוח דברים שאינם מעידים על הזוגיות... להתמקד בעיקר ולהסתכל על הדברים החיוביים אחד בשני
נישואים מתחילים במציאת התאריך הנכון לחתונה ופותחים פרק חדש, מרגש ומשמעותי בחייכם המשותפים. כדי לתכנן ולהפיק את החתונה המושלמת עבורכם ולהתחיל את הפרק החדש הזה בדיוק כמו שחלמתם היכנסו לאפליקציית WedPlanner ונהלו את כל הפקת החתונה באופן מסודר, פשוט ונוח וללא תשלום. 

כתבות נוספות שיעניינו אותך:

הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

4
10
הצעות נוספות לקריאה
logo
גארדן הוטל | Garden Hotel
אולמות וגני אירועים
גארדן הוטל | Garden Hotel
הגענו ביום חמישי בצהריים ונשארנו עד שבת
הגענו ביום חמישי בצהריים ונשארנו עד שבת
130.1K
עוד פרטים
הוספת חוות דעת