מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
החתונה שלי
ניהול משימות
ניהול מוזמנים
מחשבון חתונה
הזמנה דיגיטלית
סידורי הושבה
מתנות
ברכות
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
mitformit
להמשך גלישה באתר

חתונה רפורמית

חושבים שנישואים אזרחיים זו הדרך היחידה להתחתן מחוץ לרבנות? לא בדיוק. חתונה רפורמית תספק לכם נישואים באווירה מודרנית שמשלבים גם זיקה ליהדות ולמסורת.

רבנים ועורכי טקסים | זמן קריאה: 2 דקות
נהוג לחשוב כי זוג שרוצה להתחתן, אבל מעדיף שלא לעבור במוסד הרבנות הוותיק, ניצב בפני הברירה היחידה של נישואים אזרחיים בהם המסמכים אמנם נחתמים אולם המסורת נדחקת לפינה. נהוג לחשוב, אבל מסתבר שדווקא ישנה אלטרנטיבה שבה אפשר להינשא במסלול עוקף רבנות ועדיין לשמור על חיבור למסורת היהודית. נעים להכיר- נישואים רפורמיים.
לורי גולדשטיין, רכזת טקסים במרכז התרבות הרפורמי בית דניאל, מסבירה- "הטקס הרפורמי נערך מתחת לחופה וכולל את כל מרכיבי הטקס המסורתי, אבל עם תוספת מיוחדת- שוויון בין הגבר לאישה. הכתובה כתובה בעברית ומציגה זוג שוויוני ולא את האישה כקניין, האישה מעניקה טבעת לבן הזוג ואומרת מילות קידושין, נשים יכולות לשמש כעדות לטקס והחתן והכלה חותמים על הכתובה במשותף".
טקס מסורתי עם תוספת מיוחדת - שיוויון בין הגבר לאישה
טקס מסורתי עם תוספת מיוחדת - שיוויון בין הגבר לאישהצילום:(בית דניאל)
אז איך מתנהל בעצם הטקס?
הטקס מתוכנן ומעוצב יחד עם בני הזוג ועל פי רצונם, תוך דגש על שוויוניות מלאה. הטקס הרפורמי שונה מהטקס האורתודוכסי בכך שהינו טקס שוויוני, מה שיוצר מספר שינויים. סדר הטקס מורכב משבעה שלבים: חתימה על הכתובה (ישנם מספר נוסחים), כניסה אל החופה, ברכת האירוסין, הקידושין, החלפת טבעות עם אפשרות לברכות אישיות של בני הזוג, קריאה פומבית של הכתובה ע"י הרב ובני הזוג, שבע ברכות ושבירת הכוס.
אם האופציה נשמעת כמו משהו שיכול להתאים לכם, כדאי שתבינו מה הפרוצדורה הביורוקרטית שתצטרכו לעבור בדרך לנישואין הרפורמיים:
1. רישום במשרד הפנים- כל זוג יכול להינשא, ובתנאי שהוא מוכר כיהודי במשרד הפנים.
2. הסדרת היחסים- הנישואים הרפורמיים אינם מוכרים ברבנות ובמשרד הפנים, לכן בני הזוג נדרשים להסדיר יחסיהם במסגרת נישואים אזרחיים או בהסכמים משפטיים המאפשרים מעמד משפטי של של "הידוע/ה בציבור".
3. הסכם ממון- מומלץ לערוך הסכם ממון בכדי לעגן את זכויות וחובות הזוג במסגרת קשר הנישואין, גם במקרה של סירוב הרשויות השונות להכיר בתוקף הנישואים. אם הסכם הממון נערך ונחתם לפני הנישואים האזרחיים יש לאשרו על ידי נוטריון.
הכתובה כתובה בעברית ומציגה זוג שוויוני ולא את האישה כקניין
הכתובה כתובה בעברית ומציגה זוג שוויוני ולא את האישה כקנייןצילום:(בית דניאל)
ולסיכום, הסיבה על-פי לורי להינשא דווקא בנישואים רפורמיים: "הטקס הרפורמי הוא כזה שבמרכזו קיימת ההשקפה לשלב בין יהדות למודרניות, שוויון מעמד האישה ויצירתיות, ברית אהבה  ולא קניין".
ב- 17.11 יתקיים ערב בבית דניאל המסביר על חתונה רפורמית, הן מבחינה משפטית והן מבחינה דתית ומול משרד הפנים.
לפרטים והרשמה- הקליקו!
הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

0
0
הצעות נוספות לקריאה
logo
הרב ראובן שניאורסון - לחופה שמחה ומרגשת!
רבנים ועורכי טקסים
הרב ראובן שניאורסון - לחופה שמחה ומרגשת!
"החוויה שהוא העניק לנו יקרה מפז!"
33.8K
עוד פרטים
הוספת חוות דעת