מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
החתונה שלי
ניהול משימות
ניהול מוזמנים
מחשבון חתונה
הזמנה דיגיטלית
סידורי הושבה
מתנות
ברכות
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
mitformit
להמשך גלישה באתר

איך להגיד לאורחים בחתונה דברים שהם לא רוצים לשמוע

או: איך להגיד לאורחים בחתונה את מה שקשה לכם להגיד? כי כאן בעצם קבור הכלב (רק כצורת ביטוי. אנחנו מאוד אוהבים כלבים). להגיד לאורחים שבאו לחגוג אתכם והשקיעו מזמנם ומכספם – דברים שאולי יבאסו אותם, בשילוב הקושי או האשמה שזה מעלה בכם, הם הסיבה שהקדשנו לנושא מדריך בפני עצמו. לגזור ולשמור.

הפקה וניהול אירועים | זמן קריאה: 5 דקות
לשמור על הדרך שלכם
לשמור על הדרך שלכםצילום:(רוני הרמן)
ארגון חתונה לך, לבן/ת הזוג שלך ולעוד כמה מאות אורחים, דורש לקבל החלטות לגבי היום הגדול, שמה לעשות – אין סיכוי שכל ההחלטות שתקבלו יתאימו לכל מי שיגיע לחתונה. זו עובדה פשוטה.

החלק הקשה של עובדה זו מגיע עם המשמעות שלה, והיא שיש סיכוי סביר שתצטרכו להגיד לאורחים שלכם דברים שהם לא רוצים לשמוע, בין אם זה שהם לא יכולים להביא את הילדים לחתונה, להשאיר את הטלפון דולק במהלך החופה או לרקוד לצלילי השיר שכל כך בא להם לשמוע.
אין סיכוי שההחלטות שלכם יתאימו לכולם
אין סיכוי שההחלטות שלכם יתאימו לכולםצילום:(שחר דרורי)
להגיד לאורחים שהשקיעו מזמנם ומכספם בחתונה שלכם – דברים שיכולים לבאס אותם – זה ממש לא פשוט, לא כיף ולפעמים אפילו קשה ממש.

בדיוק בגלל זה, הכנו לכם כמה דרכים פרקטיות ביותר להגיד לאורחים את מה שאין ברירה וחייבים לומר להם. בכל זאת, זו החתונה שלכם ולא של האורחים שלכם ועדיף רגע של לא נעים מאשר שתנסו לרצות את כולם ובסוף זו כבר לא תהיה החתונה שרציתם לעצמכם.
נגלה לכם משהו – לעולם לא תוכלו לרצות את כולם (אתם הרי יודעים את זה גם מהחיים הרגילים, לפני ארגון החתונה).
מצטערים, הילדים לא מוזמנים

אם החתונה שלכם לא מותאמת מבחינתכם לילדים (או שרק הילדים הקרובים לכם ביותר מוזמנים), זה בסדר גמור. כל עוד אתם נותנים לאורחים עם ילדים (שאינם מוזמנים לחתונה) מספיק זמן מראש לארגן בייביסיטר או סידור אחר, זה הוגן וסביר בהחלט.

כדי למנוע אי נעימויות, אתם יכולים לרשום את זה בהזמנה לחתונה (או באתר החתונה שלכם, אם עשיתם אחד), אבל במקרה הזה, הדרך והצורה שבה אתם אומרים את זה הן החשובות.

קודם כל, אל תפנו את ההזמנות ל"משפחת כהן", אלא לשם בני הזוג בלבד, לדוגמא: "עמית וענבל כהן". זה כבר סימן ראשון לכך שההזמנה היא לזוג ולא לכל המשפחה, ואולי זה לכשעצמו יחסוך לכם את הצורך להבהיר ולהסביר בשיחה שהילדים לא כלולים בהזמנה לחתונה (ולמה).
שחר דרורי
צילום:(שחר דרורי)
שנית, אם אתם רשומים בהזמנה שילדים אינם כלולים, הציגו את זה בצורה חביבה, עם קריצה, או בצורת בקשה כנה. אתם יכולים גם להדגיש את היתרון להורים ולומר משהו בסגנון "הורים – אנחנו מזמינים אתכם לערב אחד חופשי מילדים. הזמינו בייביסיטר ובואו לחגוג איתנו כמו פעם".
להגיד בהזמנה - עם קריצה
להגיד בהזמנה - עם קריצה צילום:(רן שיינברגר)
שלישית, וודאו שסגרתם את הפינה ושכל האורחים שלכם הבינו את האילוץ, כדי למנוע מצב מאוד לא נעים שבו זוג אחד או יותר יופיעו לחתונה עם הילדים. בשלב אישורי ההגעה, דאגו לשאול ולבדוק כי מדובר באחד או שניים מההורים בלבד שמגיעים, ושוב – עשו זאת בצורה עדינה ונחמדה, כדי לא לפגוע או להכעיס את האורחים שלכם.

אם אתם לא רוצים ילדים בחתונה, ומנגד ממש לא רוצים לעמוד בסיטואציה של למנוע מאורחים עם ילדים להביא אותם, אתם יכולים להשקיע בשירותי בייביסיטר במתחם סגור וייעודי באזור החתונה (הקליקו ל-8 דרכים מקוריות לגרום למוזמנים הכי צעירים שלכם להינות בחתונה), ולומר לאורחים המשפחתיים שלכם מראש שזה מה שעומד להיות. קחו בחשבון שבמקרה זה, החתונה שלכם לא תהיה נקייה מילדים, ויהיו כמה לפחות שיתרוצצו פה ושם, אבל פחות מאשר אם הייתם פותחים את השערים בהזמנה לכולם.
החופה - היא שלכם!
החופה - היא שלכם!צילום:(עידן רצון)
לכבות טלפונים בחופה

הטלפונים הניידים ידועים כמחרבי טקסי חופה וקידושין. מדובר במגיפה של ממש, ברגע הכי מרגש וחשוב של החתונה שלכם.

אז אמנם לכולם יש מצלמות בשלוף, ויכול להיות שהם יתפסו בזכותם רגע אחד מקסים, אבל יש לכם צלם, וסביר להניח שגם סטילס וגם ווידאו, ומנגד – אורחים שמחזיקים את הטלפונים למעלה כדי לצלם סביר להניח שיסתירו לאורחים אחרים שלא יראו כלום מהחופה, או גרוע מזה – יתחילו להתווכח ולריב במהלך הטקס.

בנוסף, אין מבאס מלשמוע צלילים של הודעות למיניהן, שלא לדבר על צלצולי שיחות נכנסות במשך שניות ארוכות. עכשיו תכפילו את הסיכוי לכך בכמות האורחים שלכם... לא אופציה כיפית.
תשאירו לצלמים את מלאכת הצילום
תשאירו לצלמים את מלאכת הצילוםצילום:(ג'ינג'ר)
אתם יכולים למנוע את כל ההפרעות המיותרות הללו על ידי כך שתשימו שלט גדול במקום שאי אפשר לפספס, שמנחה בבירור שבמהלך הטקס יש לכבות את הטלפון. אתם יכולים לכתוב בצורה ברורה אך הומוריסטית – "לא לשים על שקט או רטט, אלא לכבות בבקשה, ואין צורך לצלם – אנחנו מעדיפים שכולכם תוכלו לראות ולשמוע את הטקס בלי הפרעות. תודה רבה".

מאחר שאנחנו בישראל, שלט לא יספיק, וכדי שהדבר יקרה, תצטרכו לומר זאת בתחילת הטקס. כדי להשיג את התוצאות הטובות ביותר, שימו על המשימה את הרב שלכם, או את האדם הכי כריזמטי וחביב ברשימת האורחים שלכם, והנחו אותו להסביר ולפרט בנחמדות בדיוק מה לעשות ולמה זה חשוב לכם ולהם.
שכל העיניים יהיו עליכם
שכל העיניים יהיו עליכםצילום:(ארטיק)
שים, שים את השיר הזה

אחד הדברים הכי כיפיים זה שכמה שיותר אנשים רוקדים בחתונה שלכם. דווקא מהמקום הזה, שבו האורחים שלכם במצב רוח מעולה ובא להם לרקוד עוד, לשירים שהם אוהבים, נוצר הרבה פעמים מצב שבו הם מבקשים מהדי ג'יי לשים שיר שהם אוהבים ונורא בא להם לשמוע ולרקוד אותו.

זה יכול להיות שיר שמתאים לפלייליסט ולסגנון שבחרתם, ואז אין שום בעיה. גם אם לא אכפת לכם שהדי ג'יי ישים שירים לבקשתם של הקהל, אין שום בעיה ואתם מסודרים. אבל אם חשוב לכם שיתנגן מה שרציתם והחלטתם מראש עם הדי ג'יי, והשיר שהאורחים שלכם מבקשים מהדי ג'יי רחוק אלפי קילומטרים מהפלייליסט או הסגנון שלכם, צריך להגדיר פה אסטרטגיה, וחשוב מאוד לעשות את זה מראש.
החתונה שלכם - המוסיקה שלכם
החתונה שלכם - המוסיקה שלכםצילום:(שרונית)
במקרה זה, מהניסיון שלנו האסטרטגיה הכי חשובה היא להגדיר לדי ג'יי מראש לומר לאורחים בחביבות שהזוג הגדירו פלייליסט סגור שאין אפשרות לחרוג ממנו. רצוי מאוד להנחות אותו להתייחס לאורחים בכבוד, לומר את הדברים עם חיוך, ואולי אפילו שזה אחלה שיר, שהוא מבין את הרצון שלהם ושמאוד כיף לו לראות שהם נהנים.

תמיד אפשר גם להוסיף את האופציה של "אולי בסוף האירוע, אבל אני לא מבטיח", למרות שכדאי להיות זהירים עם האפשרות הזו, למקרה שהאורחים יישארו עד לסוף האירוע ובמידה ואין לדי ג'יי כוונה אמיתית לשים את השיר, גם לא בסוף האירוע. אנחנו חושבים שעדיף לדבוק באמת בלבד.
ארטיק
צילום:(ארטיק)
והעיקר, אל תשכחו לעשות הכל בהומור בחיוך!
הומור פותר הכל :)
הומור פותר הכל :)צילום:(רן שיינברגר)הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

1
0
הצעות נוספות לקריאה
logo
M-event ניהול וארגון אירועים
הפקה וניהול אירועים
M-event ניהול וארגון אירועים
רוצים סדר או ש"יהיה בסדר"?
רוצים סדר או ש
339.8K
עוד פרטים
הוספת חוות דעת