מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
כמה רגעים..
mitformit
להמשך גלישה באתר

אותיות קטנות עם השפעה גדולה: למה חשוב לשים לב לפני שסוגרים חוזה עם ספקים?

לצד ההתרגשות מהחתונה הקרבה, כשמגיע רגע האמת בו עליכם לחתום על הסכם התקשרות עם הספקים שסגרתם, חשוב לשים לב לכמה דברים חשובים. ההסכם ביניכם לבין הספק מעגן את כל הדברים ששוחחתם עליהם בעל פה וכולל לא מעט סעיפים המפרטים מה השירות של הספק כולל, מה אתם אמורים לקבל ומה יקרה בשלל תרחישים שונים. חוזה איכותי הוא כזה שלא משאיר קצוות פתוחים ומקום לאלתור, אלא מעגן את התנאים והשירותים בצורה ברורה ומסודרת.

הפקה וניהול אירועים | זמן קריאה: 6 דקות
לחוזה שאתם עורכים מול הספקים השונים ישנה השפעה אדירה על האירוע שלכם, על החווייה האישית שלכם וכן, גם על ההוצאות הכרוכות בכל ההפקה הגדולה הזאת שנקראת חתונה. 
אם כך, למה חשוב לשים לב לפני שסוגרים חוזה? 
שוחחנו עם 3 ספקים מובילים בתחומים שונים מעולם החתונות וקיבלנו מהם טיפים מצוינים שיעזרו לכם ליהנות משקט נפשי בכל הקשור להסכמים מול הספקים שלכם. 

למה חשוב לשים לב לפני שסוגרים חוזה עם מקום לאירוע?

מקום החתונה שלכם הוא למעשה הגורם המשמעותי ביותר. מתחם האירועים הוא זה שמארח את החתונה שלכם, אחראי על מהלך האירוע, לרוב מספק את האוכל והשתייה לאורחים וכרוך בעלויות הגבוהות ביותר. שוחחנו עם אופיר, מנהל מתחם האירועים "חוות אלנבי" שנתן לנו כמה טיפים מצוינים לדברים שחשוב לשים לב אליהם כשניגשים לחתום על חוזה עם מקום האירוע:

חיוב על רזרבות עבור כל אורח
"חשוב לוודא שהרזרבות שאתם משריינים עבור אורחים נוספים שעשויים להגיע לאירוע יחוייבו פר אורח ולא לפי שולחן שנפתח. זהו סעיף חשוב שעשוי לעלות לכם המון כסף", מספר אופיר וממשיך, "לעיתים מקום האירוע נדרש לפתוח שולחן עבור 3 אורחים נוספים ולכן ישנה משמעות כלכלית גדולה אם מקום האירוע יחייב אתכם על מנות לשלושת האורחים או על שולחן שלם".

תנאי ביטול בתקופת הקורונה
בתקופת הקורונה חלו טלטלות רבות בתחום האירועים הן עבור הזוגות המתחתנים והן עבור מקומות האירועים. בעקבות הנחיות, מגבלות משתנות וסגרים, זוגות רבים נאלצו לדחות או לבטל את חתונתם ולכן חשוב להתייחס לתרחישי קורונה בהסכם ההתקשרות מול מקום האירוע.
"שימו לב שקיימת אפשרות לדחיית האירוע לתקופה מקבילה במקרה של סגרים או שינוי בהנחיות עקב הקורונה", אומר אופיר, "במידה ולא ניתן לקיים כלל את האירוע חשוב לוודא כי קיים סעיף המאפשר ביטול ללא תשלום קנס או דמי ביטול".

לציין בכתב כל פרט שסוכם בינכם
לדברים שסוכמו בעל פה לא תמיד יש תוקף במבחן המציאות, לכן העברת כל פרט והבטחה לכתב הוא אחד הטיפים החשובים של אופיר.
"אל תסמכו על דברים שסוכמו בעל פה. בדרך כלל עוברים חודשים רבים מהפגישה עם מקום האירוע ועד האירוע עצמו. לא תמיד זוכרים כל מה שהובטח, אז במקום להגיע לאירוע ולגלות פתאום שדברים מתנהלים אחרת ממה שציפיתם, וודאו שכל פרט שסוכם ביניכם לבין מקום האירוע יהיה כתוב בחוזה כדי למנוע עוגמת נפש ואי הבנות בין שני הצדדים", מסכם אופיר.

למה חשוב לשים לב לפני שסוגרים חוזה עם צלם לחתונה?

בעבר שירותי צילום החתונה כללו צילום סטילס על ידי צלם אחד ולעיתים צילום וידאו רגיל לאורך האירוע. היום תחום צילום האירועים מאפשר בחירה מתוך מגוון חבילות ושירותי צילום מתקדמים ומיוחדים בהתאם להעדפת בני הזוג. לכן, הסכם ההתקשרות ביניכם לבין הצלם שבחרתם חשוב במיוחד על מנת להבטיח כי ביום האירוע ואחריו תקבלו את כל מה שסיכמתם עליו ללא טעויות או אי הבנות. 
על כך שוחחנו עם הצלם עופר מתיתיהו שנתן לנו כמה דגשים מצוינים שחשוב לשים לב אליהם כשסוגרים חוזה עם צלם לחתונה:

הבאת ציוד צילום חלופי למקרה חירום
"ודאו שמצוין בחוזה שהצלם מתחייב על הבאת ציוד חלופי למקרה שמשהו יקרה לציוד שלו", אומר עופר וממשיך, "טיפ נוסף בעניין הוא לוודא שהצלם משתמש במצלמות ששומרות כל תמונה על 2 כרטיסי זיכרון בו זמנית. במקרה כזה, קיים גיבוי לתמונות במקרה של תקלה באחד מכרטיסי הזיכרון".

התנהלות הצלם באירוע לפי עדכון של הדיג'יי
שיתוף פעולה בין הצלם לדיג'יי בחתונה שלכם ייצור התנהלות טובה ויעילה יותר באירוע. על כך מרחיב עופר: "מכיוון שהדיג'יי מכריז ברמקול על התקדמות האירוע (תחילת הטקס, כניסת החתן והכלה, הריקוד הזוגי וכו'), זוהי אחריותו של הדיג'יי לעדכן את צוות הצילום לפני כל שלב חשוב. שימו לב שהסעיף הזה כתוב בחוזה מול הצלם ועדכנו על כך את הדיג'יי שלכם על מנת שיוכל להיערך בהתאם. חבל שהצלם יפספס רגע חשוב מהטקס בגלל חוסר תיאום מול הדיג'יי". 

שימו לב לתנאי הביטול
בכל חוזה מול הספקים השונים מצוינים תנאי הביטול וחשוב לוודא שהם מוסכמים עליכם. "מכיוון שהצלם שלכם משריין יום עבודה וצוות עבורכם, הדבר כרוך בתנאי ביטול אשר מגנים עליו ועליכם במקרה שאחד הצדדים יאלץ לבטל. חשוב לעבור היטב על התנאים האלה ולראות שהם אכן הוגנים ומקובלים עליכם", אומר עופר וצודק.

למה חשוב לשים לב לפני שסוגרים חוזה עם דיג'יי לחתונה?

לדיג'יי יש את אחד התפקידים החשובים ביותר בחתונה שלכם והוא מהווה גורם משפיע במיוחד על האווירה שתיווצר באירוע. לכן, מלבד חיבור מקצועי ואישי, חשוב לבחון היטב את ההסכם ביניכם לפני שאתם חותמים עליו על מנת שתדעו בדיוק למה לצפות ביום האירוע. 
על כך מספר לנו דיג'יי אסי כסיף מ- hippo djs ונותן כמה טיפים מעולים ליצירת הסכם מצוין עם הדיג'יי שלכם:

דיג'יי מחליף למקרה הצורך
הדיג'יי הוא אמנם אלוהים על הרחבה אבל בשאר הזמן גם הוא עשוי להיות חולה או שיכולות לצוץ סיבות אישיות שעלולות למנוע ממנו להגיע לחתונה שלכם. במקרים כאלה חשוב לוודא שיהיה לו מחליף שיוכל להגיע לאירוע במקומו. "במקרה של מחלה או תאונה חשוב שיהיה דיג'יי בסטנד ביי שיוכל להחליף את הדיג'יי שלכם ולהגיע לאירוע כמתוכנן. אצלנו תמיד יש דיג'יי מצוין שערוך למקרים כאלה. זה מעניק המון שקט נפשי לזוג ומונע עוגמת נפש וחיפושים אחר מחליף ברגע האחרון", אומר אסי.

אסי כסיף | hippo djsאסי כסיף | hippo djs | תמונה: לוק מצלמים (Look)
תנאי ביטול גמישים 
בלת"מים כשמם כן הם - בלתי מתוכננים. לכן, חשוב מאוד לשים לב לתנאי הביטול בהסכם עם הדיג'יי. "במקרה של סגרים, מלחמה, בידוד, מחלה ועוד, בני הזוג עשויים לרצות לבטל את האירוע ואת השירות של הדיג'יי", אומר אסי, "חשוב לוודא כי קיים סעיף בהסכם שמאפשר לבטל את השירות או לדחות אותו למועד אחר ללא תשלום דמי ביטול כל עוד מדובר בסיבה שאינה מאפשרת את קיום האירוע".

הגדירו בהסכם את שעות השירות של הדיג'יי 
דיג'ייז רבים מגבילים את זמן העבודה שלהם באירוע עד שעה מסוימת. "הקפידו ששעת ההתחלה ושעת הסיום יצוינו בהסכם והעדיפו דיג'יי אשר אינו מוגבל לשעת סיום כך שאתם והאורחים שלכם תוכלו להמשיך לרקוד בכיף כמה שתרצו", מסכם אסי. 

הסכם ההתקשרות ביניכם לבין הספקים שלכם חיוני ביותר עבורכם ועבורם. עברו עליו היטב ואל תחששו לבקש לשנות סעיפים שאינם מתאימים לכם. הדרך היעילה ביותר להבטיח קבלת שירות מצוין מספק היא לבדוק טוב טוב חוות דעת שנכתבו עליו על ידי זוגות אחרים שהשתמשו בשירותיו.
באזור נותני השירות באתר תוכלו לקרוא מגוון ענק של חוות דעת על כל הספקים שמעניינים אתכם וליהנות משקט נפשי ומהספקים המתאימים ביותר עבורכם. 

כתבות נוספות שיעניינו אתכם:

הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

3
0
הצעות נוספות לקריאה
logo
אסי כסיף | hippo djs
תקליטנים
1,000 שקלים הנחה
"קרא את הקהל, הפציץ והרחבה היתה מלאה"
44.4K
למימוש ההנחה
הוספת חוות דעת