חתונה חובקת עולם


הפקה וניהול אירועים | 14:12 21/04/2019 | זמן קריאה: 6 דקות

היא במקור מאסטוניה, הוא מישראל והם בכלל הכירו ביום שטוף שמש על החוף במלבורן, אוסטרליה. 
ממגורים משותפים באוסטרליה ועד הצעת נישואים מרגשת בהונג-קונג, אופיר ומרלין ניצחו על תכנון חתונתם בשלט רחוק והתחתנו בארץ. כל הפרטים לפניכם

אופיר ומרילין - סיפור אהבה חובק עולם


"נפגשנו לראשונה במסיבת יאכטה במלבורן, דיברנו ארוכות ואופיר לא בזבז זמן והציע לי לצאת" מספרת לנו מרילין. הפגישה הראשונה שלהם הייתה במקרה יום לפני שמרילין טסה לחופשה באסיה, אך הם שמרו על קשר וכשמרילין חזרה לאוסטרליה הם נפגשו שוב ומאז לא נפרדו. האהבה פרחה, וחודש אחרי הדייט הראשון, הם כבר טסו יחד לארץ לחתונה של בן דוד של אופיר ואפילו החליטו לטוס לאסטוניה לפגוש את ההורים של מרילין. 

ההצעה לא איחרה להגיע והייתה מרגשת ומיוחדת, כמעט כמו הפגישה הראשונה שלהם. הם טסו לחופשה בסין ולאופיר כבר היה ברור שהוא הולך להציע נישואים. הוא בחר להציע על הגג הכי גבוה בעולם, בקומה ה- 122 של מלון ריץ' קרלטון בהונג קונג (אוזון בר). הוא הזמין חדר פרטי רק עבורם, עם נוף לילי רומנטי אל אורות העיר, ממש אגדה.אופיר הזמין למרילין קוקטייל מיוחד, המלצר הביא לה כוס עם כיסוי, שבפנים היה עשן, כך שלא באמת יכלו לראות מה בפנים. כאשר המלצר הסיר את המכסה, נגלתה הקופסא עם הטבעת שאופיר עיצב בעצמו בעזרת מעצבת תכשיטים אסטונית - "ירדתי על ברכיי, התשובה הייתה כמובן – כן!" סיפר אופיר. יש יותר מושלם מזה?

ההצעה, מלון ריץ' קרלטון, הונג-קונג, טבעת פלטינה עם יהלום שחור
ההצעה, מלון ריץ' קרלטון, הונג-קונג, טבעת פלטינה עם יהלום שחור  


חתונה בארץ הקודש 


לא הייתה כלל התלבטות.  המרחק בין המדינות שיחק תפקיד וגם היה מאתגר למצוא קייטרינג כשר מחוץ לישראל, לכן הם ידעו שהחתונה תתקיים בישראל. לאחר ההצעה, הם טסו לארץ לראות מקומות ובחרו להתחתן באחוזת סנדרין.


רוב ההכנות לחתונה היו סביב בחירת מעצב שמלות כלה - מכיוון שהם חיים באוסטרליה והתוכנית הייתה להגיע לארץ שבוע לפני החתונה, הם חיפשו מישהו שיוכל להכין שמלה בשבוע(!). על האיכות מרילין לא התכוונה להתפשר, מה שהוביל לבחירה שלה בשירן אברג'יל.

צילומי זוגיות במדבר יהודה (
צילומי זוגיות במדבר יהודה ("Love ("Story  


תמונה: ad studio


תמונה: ad studio


פרידה רשמית מהרווקות


"חגגנו כמו שצריך, מרילין חגגה באסטוניה עם החברות שלה ואני חגגתי באוסטרליה." אמר אופיר.


גישור על הפערים


בגלל ששניהם ממדינות שונות, לכל אחד מהם תרבות שונה ומושג שונה לחתונה. 
איך מגשרים על פערי התרבות בתכנון החתונה? "הדבר הראשון שהסכמנו עליו, היה הרעיון הכללי של החתונה. רצינו ליהנות, היה לנו חשוב שיהיה אוכל טוב, משקאות ומוסיקה טובה, שנרקוד הרבה", הם מספרים. באסטוניה מקובל יותר סגנון חתונה בסטייל של קונצרט, בארץ יש יותר בידור ואטרקציות, שאופיר ומרילין פחות מתחברים אליו. היה להם מאוד חשוב לשלב בין התרבויות. למרילין היה חשוב מאוד הצלם, "התמונות הן המזכרת מכל האירוע ההיסטורי והמרגש הפרטי שלנו." את החתונה שלנו סיקר צוות טלוויזיה מאסטוניה, כך שלצילומי וידאו לא הייתה צריכה לדאוג.


תכנון בשלט רחוק – אז מאיפה מתחילים?


כשחזרו לאוסטרליה אחרי הביקור בארץ הדברים העיקריים היו להם ברורים: תאריך, מקום ושמלה. אופיר היה אחראי על החלק הלוגיסטי ועל התקשורת אל מול הספקים ומרילין על הסטייל והפרטים העיצוביים (בינינו? אין כמו סטייל של חו"ל).


הצד שלה:


לאחר סגירת התאריך המקום והשמלה, הצעד הבא של הזוג היה ליצור את רשימת האורחים. מכיוון והאורחים מגיעים מארצות שונות - היה חשוב לשלוח בהקדם הזמנות לכולם. מרילין לקחה על עצמה את האחריות. היה הרבה מידע למסור לאורחים - על ישראל ועל פרטים שונים ולא שגרתיים, מה שגרם למרילין להקים אתר אינטרנט ייעודי לחתונה בו היא פרסמה את כל המידע הרלוונטי. 


"היה לי חשוב שהאופי של החתונה יהיה בדיוק בסגנון שלי ושל אופיר וגם לתת את המגע האישי שלי כמיטב המסורת האסטונית. החלק הכי קשה היה בבחירת הצלם! כל האתרים היו בעברית ולא הבנתי כלום, ביליתי ימים בחיפוש צלם שאהבתי" מספרת מרילין. 
דבר נוסף שעמד על הפרק הוא לארגן לכל האסטונים טיול לישראל, היו להם 70 מוזמנים והיא תפקדה כסוכנת נסיעות של ממש... בין לבין היא התפנתה לסטייל, לעיצוב ולכל הפרטים הקטנים בחתונה עליהם הייתה אחראית.


הצד שלו:


אופיר היה מאוד מעורב בהכנות, הוא היה אחראי על כל החלק הלוגיסטי ועל התקשורת מול הספקים בארץ - מעצב השיער, האיפור, התכשיטים וגימורי העיצוב השונים.


"מכשול השפה, גרם לי להיות מעורב גם בדברים שבד"כ הכלה בוחרת ומתעסקת איתם. עזרתי למרילין למצוא את כל הפרטים והאביזרים לחתונה, שמנו בחתונה הזו את כל הלב שלנו" אמר אופיר. "עמדו בפנינו לא מעט אתגרים בתכנון החתונה, המרחק, הפרשי השעות, מיקום החתונה בארץ כל אלו הקשו עלינו בתכנון". 
ארגון חתונה שלט רחוק הוא לא דבר פשוט. הם נעזרו במשפחתו של אופיר בארץ, שהלכו לטעימות ועזרו לבחור את המנות בתפריט. "בטחנו בהם והכל היה הכי מדהים שיש" אמרו הזוג.


השראה והפרטים הקטנים


אופיר ומרילין השקיעו מחשבה רבה בתכנון החתונה - הם תכננו הכל בעצמם ולפרטי פרטים, חיפשו השראה ורעיונות מלוחות בפינטרסט ומקבוצות חתונה שונות מרחבי העולם, בהן מרילין חברה. 


"הכנו המון דברים באוסטרליה, כמו ספרי חתונה קטנים על פרטים עלינו בעברית ובאסטונית. הסברתי שם על מסורות החתונה היהודית ועל הסיבות שמאחוריהן." סיפרה מרילין. 

מרילין התגיירה וסיימה את התהליך בדיוק לפני החתונה, החתונה הייתה יהודית כדת וכדין. היא הכירה היטב את הפרטים והסמלים ביהדות ושיתפה את המידע עם משפחתה וחבריה בספרונים הקטנים. היא סיפרה מעט על אופיר ועליה ועל איך הכירו וכך יצרה חיבור מושלם.


גם את הילדים הם לא שכחו, ומרילין הכינה להם מתנות שכללו ספר צביעה ופאזל. גם כאן המתנות היו דו לשוניות – כל צד בשפה אחרת. 


כמובן שהיא דאגה גם לשילוט צבעוני, בברים היו מפוזרות מפיות עם השמות שלהם, תאריך החתונה, תגי שם ושלטים ממותגים. מרילין השקיעה גם במתנות לשושבינות שלה. 


בחירת הספקים  


"לא התביישנו ושאלנו לעצת המשפחה והחברים שלנו בארץ, כמובן שבילינו הרבה זמן באינטרנט וקראנו הרבה ביקורות. מכיוון ושהדבר הראשון שעשינו היה לבחור תאריך ומקום (עם אוכל טוב כמובן) ומרילין דאגה כבר לבחור אצל מי תעשה את השמלה נותר לנו לחפש דיג'יי, צלם ומי שיהיה אחראי על האיפור והשיער. בחרנו בדיג'יי אסף עמוס, מפפריקה מוסיקה, שהתברר כבחירה מעולה! האורחים טענו שלא הספיקו לסיים את האוכל כי לא רצו לרדת מהרחבה!" 


טקס הקידושין

החופה הייתה שילוב של שתי תרבויות ולכן מרגשת ומיוחדת. את הרב שהשיא אותם הכירו באוסטרליה, והוא הגיע במיוחד לישראל לכבוד החתונה. מכיוון שהיה להם חשוב לייצג את שתי התרבויות, הם שילבו כמה מסורות חתונה, מהיהודית ומהאסטונית. לדוגמה אחת מהמסורות האסטוניות היא "שליחת שם הנעורים" וקבלת שם המשפחה החדש. "הדרך שבחרנו לעשות זאת, היא ע"י הפרחת בלונים. זה היה רגע יפה וכל הישראלים אהבו את זה גם כן". האורחים שלהם נהנו ורקדו כמעט עד 3 לפנות בוקר…


ירח הדבש באפריקה


החלום היה ספארי באפריקה. אופיר ארגן טיול פרטי 5 ימים לספארי בטנזניה ומשם הם המשיכו בטיסה לזנזיבר לשבוע, רק כדי להירגע.


מרילין ואופיר מסכמים את החוויה

"לתכנן חתונה בחו"ל לא קל, אבל הכל אפשרי! למרות האתגרים, סמכנו על המשפחה והחברים ונעזרנו בהמלצות על ספקים. ישנן הרבה דרכים להתאים את החתונה באופן אישי לאופי הזוג וזה משהו שכולם יכולים לעשות". 
הטיפ של מרילין ואופיר למתחתנים: "תעשו מה שאתם רוצים! לא צריך לעשות משהו רק בגלל שכולם עושים את זה. תחשבו על החתונה שאתם הייתם רוצים להשתתף בה. זו החתונה שלכם, זו ההזדמנות שלכם לעשות דברים שעושים אתכם מאושרים!"

מקום לחתונה - אחוזת סנדרין

איפור, שיער והתארגנות - שירה הררי

צילום- ad studio

שמלת כלה - שירן אברג'יללקריאה על זוגות מעניינים ומדהימים נוספים >>> 

חתונת אור לציון: מברלין לישראל וחזרה

מסביב לעולם בחתונה אחת

יש לכם משהו לומר? כתבו לנו

הצטרפו לקהילה שלנו בפייסבוק

עקבו אחרינו באינסטגרם

עוד באתר

הקטגוריות

כלים באתר

כלים לעסקים

אפליקציה חינמית לתכנון החתונה

שאלות ותשובות | תקנון | צור קשר | לעסקים
כל הזכויות שמורות © ואיו ריויוס בע"מ 2015
תנאי שימוש   |   הצהרת נגישות   |   משרות   |   צור קשר