מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
החתונה שלי
ניהול משימות
ניהול מוזמנים
מחשבון חתונה
הזמנה דיגיטלית
סידורי הושבה
מתנות
ברכות
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
mitformit
להמשך גלישה באתר

בצל הקורנה - איך ממשיכים לתכנן חתונות?

מהי תמונת המצב בעולם החתונות בצל הקורונה? ומה האופציות שעומדות בפני הזוגות העומדים לפני חתונה? ובכלל איך להמשיך לארגן את החתונה ולשים את הפאניקה בצד

הפקה וניהול אירועים | זמן קריאה: 7 דקות

סרט הוליוודי רע או מציאות? זו השאלה שחלפה להרבה זוגות בראש כששמעו אתמול את ההנחייה החדשה של משרד הבריאות, לפיה ייאסרו התקהלויות מעל 100 אנשים במקומות סגורים. הודעה זו כמובן, פגעה ישירות בליבו של עולם החתונות ובזוגות שעומדים להתחתן בקרוב והשאירה אחריה אי וודאות ואפלה גדולה. בכתבה זו איגדנו את כל מה שצריך לשים לב אליו,  בין אם החתונה מתקיימת בעתיד הקרוב ובין אם אתם עדיין בשלב התכנון המוקדם.


מה קורה בשטח?


זוגות רבים נאלצו לקבל החלטה ולמצוא פתרו יצירתי ל"גזרה" של איסור התכנסויות מעל 100 איש. איך הם מתמודדים ומה האפשרויות?

שלי דיין, אמורה להתחתן ממש בעוד שבועיים ב - 25.3, היא ובן זוגה נאלצים לקבל החלטה אם לדחות, או לצמצם את האירוע בצל הקורונה. שניהם מביעים חשש להפסד כלכלי. "הכל כבר סגור ומוכן לאירוע, יש לנו כ - 300 מוזמנים ותכננו חתונה בסכום לא מבוטל. האפשרויות כרגע הן ככל הנראה צמצום ל100 מוזמנים או דחייה, אנחנו עוד לא יודעים ונקבל החלטה לאחר שהאולם יחזור אלינו מבחינת אופציות שנוכל לקבל החלטה" .

אכן אחת האפשרויות היא לצמצם את כמות המוזמנים ל-100 ולקיים את החתונה כמתוכנן. האופציה הזו מתאימה לזוגות שתכננו חתונות בסדר גודל בינוני ומטה. אמנם המצב איננו מצב נעים, "לבטל הזמנה" של מישהו, אך במצב הנוכחי הרוב מקבלים זאת בהבנה והכלה.

אופציה נוספת היא לדחות את האירוע, על אף שהמצב כרגע איננו ברור ולא ידוע מתי יסתיים, זוהי אופציה פתוחה שמאפשרת לכם להזיז את כל החתונה לתאריך עתידי יותר. 

למי שמאמין שאסור לדחות או לבטל חתונה, תמיד יש את האופציה להתחתן בבית כנסת לאירוע מצומצם ולקיים בהמשך מסיבה גדולה.

חופה צנועהחופה צנועה | תמונה: תמונה: גני כנען

מאי ואקנין, תכננה חתונה של 400 מוזמנים, היינו אמורים להתחתן ב1.4. "בהתחלה חשבנו לדחות אבל לא ידענו לאיזה תאריך וגם לאולם לא היו תשובות, אז נאלצנו לבטל. כולם הלכו לקראתנו!!! לא גבו מאיתנו תשלום, קיבלו הכל באהבה, אמנם זה כאב ראש, אבל באמת עשו לנו חיים קלים. אני ממליצה לבדוק את תנאי החוזה ולעשות את כל הבדיקות שצריך מול האולם ועד כמה הם יכולים לבוא לקראתכם. אנחנו נפלנו על אולם מדהים שבא לקראתנו ולא דרש שקל." מאי מוסיפה שכדאי לא להכנס ללחץ נפשי, למרות שזה קשה ולהבים שכל עכבה לטובה. "אם ממש רוצים לקיים חתונה, אז רבנות או בית כנסת, זה פתרון נחמד. אני אישית מחפשת מקום קטן לקיים חופה עם 50 מוזמנים"

מאי ואקנין ובן זוגה מאי ואקנין ובן זוגה "מחפשת מקום קטן לקיים חופה עם 50 מוזמנים"


איך בעלי האולמות יתייחסו באופציה של דחייה או צמצום החתונה?


בד"כ במצב בו זוג מבטל או דוחה את האירוע, הזוג סופג על עצמו את עלות דמי המקדמה או קנס כספי מצד האולם. שוחחנו עם מספר בעלי אולמות וגני אירועים,  רוב בעלי האולמות איתם שוחחנו מאפשרים לזוגות לדחות את תאריך האירוע ללא קנסות או עלויות נוספות. כמו גם הם מגלים התחשבות בצמצום המוזמנים ללא עלויות נוספות.

חוות אלנבי 
למשל, מאפשרת לזוגות שמעוניינים לדחות את החתונה לעשות זאת ללא שינוי במחיר המנה. גם אופצית צמצום כמות המוזמנים עומדת לרשות הזוגות של חוות אלנבי ללא שינוי במחיר המנה. הזוגות שהחליטו בכל זאת לקיים את האירוע ולצמצם את כמות המוזמנים, יכולים לעשות זאת בשקט. "אנחנו עושים הכל למען הזוגות, חשוב לנו שתדעו שאנחנו כאן בשבילכם ונעשה הכל כדי שתהיו מרוצים ורגועים" אומרים לנו מחוות אלנבי.

אגב, זה הזמן לשלוף את ההסכם שיש לכם מול האולם או גן האירועים. חשוב לבדוק במסגרת החוזה עליו אתם חתומים, לסעיף המתייחס לדחייה/ביטול האירוע עקב “כוח עליון”. סעיף זה יעזור לכם לדיון מול האולם בנושא האופציות העומדות בפניכם.

הצטרפו לקהילה שלנו מאורסים בצל הקורונה


מה עם ספקי חתונות אחרים?


נאלצים לדחות את האירוע? מה קורה עם כל יתר הספקים והמקדמות ששולמו? 
על אף שהמצב מורכב יותר מול הספקים האחרים של החתונה כמו צלמים, דיג'ייס, מאפרות וכדומה שסופגים את רוב ההפסדים בתקופה זו. הרוב המוחץ של הספקים עמם שוחחנו הביעו אמפתיה ובאים לקראת הזוגות בכל מה שיש בידם.

עידן נהרי
, צלם חתונות ותיק מבין לחלוטין את הזוגות ואף אומר להם "אנחנו באותה הסירה". הוא מחזיר מקדמה במידת הצורך, מאפשר לדחות את האירוע בתיאום תאריך חדש מולו ומול האולם, ללא קנסות במחיר זהה למה שסוכם. הוא מלווה את הזוגות בהחלטתם יד ביד. באם צמצמו והחליטו להתחתן בבית כנסת ולדחות את המסיבה בלבד או בכל החלטה אחרת שקיבלו.

הזוג אותו מלווה עידן ממש היום, החליט לעשות בדיוק את זה - להתחתן בבית כנסת ולדחות רק את המסיבה. "מהרגע הראשון שפגשנו את עידן נהרי ידענו שאנחנו הולכים יד ביד בעיניים עצומות לאורך כל הדרך עד החתונה! עד שקרה כל הנושא של החיידק קורונה-ששיבש את כל התוכניות. שוחחנו עם עידן והוא נתן לנו הרגשה שהכל בסדר,אנחנו בידיים טובות,ושאנחנו באותה הסירה. ונתן לנו הרגשה של ביטחון,ובכל החלטה שאנחנו ניקח-הוא עומד מאחורי זה. כמו למשל- לשנות תאריך/לבטל את האירוע לגמרי - לא לשלם קנס. אני חייבת לציין שעידן לא ניצל את המצב ולא "קנס" אותנו(בכל זאת השתנו כמה דברים בחוזה בעקבות שלא חוגגים את החתונה באולם אלא בבית כנסת,משהו קטן וצנוע). כמובן שעידן הגיע ועדיין עם אותם אנרגיות כמו שידענו שהוא יכול לתת.  הצחיק אותנו,שימח אותנו.  היה שותף בהכל, הקל לחלוטין על החוויה."

"אנחנו באותה הסירה" | תמונה: עידן נהרי

דיג'יי איתי שדה
, אף הוא מבין את הזוגות והמצב לחלוטין, המקדמה שלו מראש איננה גבוהה ואפשר לכל הזוגות לדחות את האירוע ללא כל עלות נוספת. הוא מוסר לזוגות שיהיו חזקים "אנחנו ננצח".

דידי פז
, מאפרת כלות והפקות ותיקה, מספרת לנו שתהיה גמישה בעקבות המצב ולא תגבה קנס על דחייה של יום העבודה. "אשכול כל מקרה לגופו להתחשב במידת האפשר, גם במקרה ביטול מכוח הנסיבות"


לאן הולכים מכאן?


התארסתם ואתם עדין לא יודעים "לאן הולכים מכאן" ואיך ממשיכים לתכנן חתונה עתידית שלא נסגרה עדין? איגדנו לכם כמה טיפים חשובים ומסרים חיוביים.

למה חשוב לשים לב כשסוגרים ספקים בצל הקורונה?

  • בצל הקורונה, רוב הפגישות מול הספקים מתנהלים וירטואלית. חשוב להכין רשימת שאלות מסודרת, בדיוק כפי שהייתם נפגשים פרונטלית ולבחור ספק שאתם מחברים אליו.
  • בכל חוזה מול הספק ראוי שיהיה סעיף שיגן על הזוגות במצב של הספק איננו יכול לספק את השירות ולמצוא לעצמו מחליף ראוי שיהיה מקובל על הזוג. באם הזוג איננו מרוצה מהחלופה, הספק מחויב להחזיר את המקדמה ששולמה לו, והזוג יכול לחפש ספק אחר בלי להיות חייב לספק המקורי. חשוב לשים לב שהסעיף הזה אכן קיים.
  • כמו כן חשוב לשים לב לסעיף "כוח עליון" עם התייחסות לקורונה
  • בסגירת אולם, באם אתם מתכננים חתונה עם כמות אנשים גדולה, כדאי לעגן בחוזה גמישות בזמן ההתראה על כמות הרזרבות.

לשאלות נוספות, התלבטויות והתפתחויות הצטרפו לקהילה שלנו מאורסים בצל הקורונה

חשוב לזכור ש"ההצגה ממשיכה" ולאחר הצרה יגיעו ימים טובים יותר. השתדלו לא להיות בפאניקה או להיכנס לחרדות. המשיכו להתרכז בחיובי: צפו בתמונות וכתבות השראה, שמעו מוסיקה שתרצו שתתנגן בחתונתכם ובעיקר התרכזו בחלומות שלכם. היו ערוכים לכל תרחיש, ושמרו על הזוגיות יציבה.

לכל התלבטות, שאלה, עזרה במציאת ספקים חלופיים במידת הצורך או סתם פריקת רגשות מוזמנים לבקר בקהילה שלנו

הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

0
0
הצעות נוספות לקריאה
logo
אלון ליבנה
שמלות כלה
אלון ליבנה
צוות אלון ליבנה תמיד כאן בשבילכן
צוות אלון ליבנה תמיד כאן בשבילכן
427.1K
עוד פרטים
הוספת חוות דעת