מצאו את הספקים המומלצים ביותר
שירות לעסקים
החתונה שלי
ניהול משימות
ניהול מוזמנים
מחשבון חתונה
הזמנה דיגיטלית
סידורי הושבה
מתנות
ברכות
הקישור
הועתק
בלוג להשראה
הטבות ומבצעים
נותני השירות
דף הבית
mitformit
להמשך גלישה באתר

"וייב טבעי" - כל מה שרציתם לדעת על סגנון צילום טבעי לחתונה

לכל צלם וצלמת יש סגנון צילום ייחודי שהוא רק שלו. מהו סגנון צילום טבעי לחתונה? למי הוא מתאים? ואילו צלמים יוכלו לתעד לכם את הרגע בטבעיות? כל זה בתוספת המון השראה - בכתבה הבאה.

צילום וידאו וסטילס | זמן קריאה: 7 דקות

סגנון הצילום האישי הוא תעודת הזהות של הצלם, ובמילים אחרות – טביעת האצבע האישית שאותה הצלם חותם על כל תמונה. לכל צלם וצלם (או צלמת) סגנון הצילום הייחודי לו. הסגנון יכול לבוא לידי ביטוי  בשימוש בתאורה, זוויות הצילום, נקודת המבט, חיתוכים, צבעוניות, עיבוד התמונות ועוד.


מהו סגנון צילום טבעי?


סגנון צילום טבעי מתייחס לסגנון "התיעודי". בעולם המקצועי הוא יכול להיות מכונה "דוקו" או "דוקומנטרי". זהו צילום שמתבטא בלכידת רגעים ספונטניים והיכולת להבחין בהם שניה לפני - כדי "לעצור את הזמן" ברגע הנכון.


"אירוע החתונה זוהי בעצם התרחשות שבמהלכה קורים הרבה דברים ואירועים ומעורבים המון רגשות. הדרך היחידה לתפוס התרחשויות ורגשות אלו היא באמצעות צילום דוקומנטרי עם התערבות מינימלית של צלם במתרחש." אומרים לנו אירית ולאון - תיעוד חתונותזוג צלמים שמתמחה בצילומי דוקו.

אם נחלק בגסות את צילום החתונה לשני סגנונות - "דוקו" ו"מבויים" אפשר לומר ההבדל הגדול בין השניים הוא שנראה פחות אמוציות (הבעת רגשות) בסגנון המבויים. הדוגמה הכי טובה להמחיש זאת הם צילומים ברחבת ריקודים. כאשר צלם עוצר זוג במהלך הריקודים על מנת לצלם אותם או שהוא מביים ממש את סצנת הצילום - התמונה תצא שונה לחלוטין מאשר "תפיסת הרגע" בספונטניות בזמן שהם רוקדים. כאשר יש "עצירה" של הרגע הטבעי, הזוג עסוק ב"איך נצא בתמונה" ובאופן אוטומטי הם יתחילו לעשות פוזינג מאולץ מול המצלמה. לעומת זאת, אם הצלם יתפוס את הזוג במהלך הריקוד, כאשר הם לא מרגישים בו, התמונה תספר סיפור הרבה יותר מעניין ומלא חיות ורגש.

צילום וידאו וסטילס - תמונה: אירית ולאון - תיעוד חתונות
צילום וידאו וסטילס - תמונה: אירית ולאון - תיעוד חתונות
צילום וידאו וסטילס - תמונה: אירית ולאון - תיעוד חתונות

שחר דרורי, צלם ותיק ומוכר בסגנון הצילום הטבעי והייחודי שלו מגדיר את הצילום הטבעי כך: ''לא מצלמים רק את מי שהיה, אלה איך הוא היה''. התפקיד ואולי גם היעוד שלי הוא לספר ולתאר על פי תפיסת עולמי את היום המופלא הזה שנקרא יום החתונה. 

"לצלם מהזווית שלי - מתפיסת עולמי" | תמונה: שחר דרורי

"אני מאמינה שהתפקיד הצילום הוא לתעד את החיים." מציינת יוליה מיוליה פוטוארט, צלמת חתונות המתמחה בצילום טבעי ואותנטי. "צילום תיעודי אמיתי מתעד את הרגעים האמיתיים של החיים, שבאופן אוטומטי מספרים לנו סיפור על זמן, מקום ורגש."

"בצילום חתונה בסגנון טבעי, ניתן לראות סיטואציות אותנטיות יחידות במינן ורגעים של רגש מתפרץ, משהו שפשוט אי אפשר לביים אותו".  אומרת יוליה.

צילום וידאו וסטילס - תמונה: יוליה פוטוארט
צילום וידאו וסטילס - תמונה: יוליה פוטוארט


מהם היתרונות של צילום חתונה טבעי?


שחר מציין: היתרונות הם רבים מספור. "בעולם שכל 'פיפס' מתועד ומשותף יש מקום להתבוננות אישית שיכולה ורוצה לשתף גם רגש והבנה אישית של סיטואציות רבות המתרחשות במהירות. צלם דוקומנטרי יודע לחבר בין מצבים ורגעים לסביבה. היכולת להיות בזמן הנכון וברגע הנכון ולתת פרשנות אישית לכל סיטואציה יכולה לעשיר ולתת לפרטים רבים במהלך היום להגיע לידי ביטוי. המשימה מבחינתי היא לשמר את הרגעים ולשתף להזכיר ולקחת את  הצפייה בתמונות לסיטואציות ולמצבים שישארו לימים רבים."

צילום וידאו וסטילס - תמונה: שחר דרורי
צילום וידאו וסטילס - תמונה: שחר דרורי
צילום וידאו וסטילס - תמונה: שחר דרורי


מה הופך צלם דוקומנטרי לצלם טוב בתחומו?

שחר דרורי:
"היכולת להסתדר במצבים שונים ומורכבים, היכולת לתקשר עם הסביבה ולא להיות מנותק. להיות רגיש ובעל יכולת לזהות סיטואציות עוד לפני שקורות. היכולת לתת פרשנות רחבה ככל שניתן לאובייקט המצולם. ההתרגשות הבלתי נגמרת מהרגעים שעוטפים אותך ואת כל מי שנמצא בסביבה. היכולת לשלב בין עולמות של דימויים כמו מילים של שיר סיפור או זיכרון בכדי לבנות את הפריים הבא. כל אלה ורבים אחרים הופכים אותי להיות מאוהב בעבודה שממשיכה גם מחוץ לעבודה באהבה עם הרבה תשוקה."

צילום וידאו וסטילס - תמונה: שחר דרורי

יוליה פוטוארט:
"התמחות בתאורה טבעית כמובן, יכולת לראות את האור ולנצל אותו ליצירת פריימים טובים ועין טובה וייחודית. אבל מעבר לזה, מאוד חשוב שתהיה לו את היכולת להתבונן, להיבלע כמעט כמו זבוב על הקיר, להיות רואה ואינו נראה, בשביל לתת לזוג את המרחב להיות חופשיים ונינוחים. בנוסף, להיות לגמרי קשוב לסיטואציה, לראות כל מה שקורה מסביב, לשים לב לפרטים הקטנים, פשוט להיות שם לגמרי ברגע ולתרגם את אותו לפריים אותנטי וחד פעמי."

צילום וידאו וסטילס - תמונה: יוליה פוטוארט

אירית ולאון:
"דבר ראשון צילום דוקו/טבעי אינו אומר שצלם לא צריך לשלוט בתאורה מלאכותית. להיפך, על צלם דוקו מקצועי חלה החובה לשלוט בכל סוגי התאורה כדי להשתמש בה לתפיסת רגעים "טבעיים". דבר שני שנדרש מצלם דוקו הינה הסקרנות ואהבה לצילום. בזכות הסקרנות שלנו אנחנו מגיעים לסיטואציות הכי מעניינות בחתונה. רגעים מעניינים לא נוחתים ככה סתם מול המצלמה. צריך לחפש אותם. תכונה נוספת הנדרשת היא בעצם ההבנה של כל קונספט של החתונה - חתונה היא סיפור. צלם דוקו מעצם מתעד סיפור, לא פחות חשוב - הניסיון. כמו בכל דבר ככל שתעשו משהו יותר פעמים, כך גם תשתפרו בו."

צילום וידאו וסטילס - תמונה: אירית ולאון - תיעוד חתונות


מי הזוגות שיחפשו צילום טבעי לחתונה?


"מניסיוננו כל זוג שחשוב לו תיעוד זכרונות מהחתונה, יחפשו צלם שמתמחה בסגנון צילום טבעי." אומרים לנו אירית ולאון. יוליה מוסיפה: "צילום חתונה בסגנון טבעי מתאים מאוד גם  לזוגות שמרגישים פחות בנוח מול המצלמה, כאלו שפחות אוהבים להצטלם ובטח שלא "לדגמן"  למצלמה. "זוגות שרוצים להיות עצמם, להנות מהחוויה של היום המיוחד." שחר דרורי מוסיף את נקודת מבטו ומציין שזוגות מעוניינים שהצלם יבוא לעובד עבורם לצלם ולתעד את האירוע באופן רוחבי, ביד חופשית ויצירתית - יחפשו אף הם צלם תיעודי.


ומה עם צילום וידאו? 


שניר אוזנוביץ  הוא צלם ועורך וידאו, שלמד קולנוע .מתוך השקפת עולמו, יצר שניר חבילת וידאו ייחודית עבור זוגות שמתחתנים - צילום טבעי אנושי ומסגונן. הוא מאמין שצילום טבעי מאפשר להעביר את החיים עצמם לממד הוידאו ולחוות דרכו את המהות של הרגעים מחדש.

גם שניר שם דגש על הפן של "רואה ואינו נראה". כלומר גם צלם וידאו, יכול להיות "לא מורגש", "להעלם" באירוע עצמו, אך עדין להשקיף על הנעשה ולתעד את הרגעים הכי חשובים. "נוסף על כך בסגנון זה יש הזדמנות לתפוס את הרגעים הכי מיוחדים, אמיתיים ומרגשים." אומר שניר.

"מעל לכל יש להבין אנשים. צלם אשר מרוכז אך ורק בפריים שלו ולא שם לב למתרחש או לתחושה מסביבו אינו צלם טוב בעיניי. כשאני מצליח לתעד רגע נדיר ואינטימי בלי להפריע ולהרוס את הטבעיות של האנשים בסיטואציה, זו הצלחה. על הצלם הטבעי להיות מאוד קשוב, רגיש וכמובן מיומן בתפעול טכני במהירות ובקלילות. צילום חתונה טבעי מתאים למי שחשוב לו לתעד את האירוע החד פעמי הזה, בלי להפריע למהלך הטבעי שלו. כל מי שירצה לחזור לחוות את האירוע מחדש, בין אם זה שבוע אחרי או עשור אחרי. כל מי שרוצה להיות נוכח באירוע ולחוות אותו בצורה מלאה בלי לחשוב על איך הוא נראה."


מהי עריכה קולנועית? ואיך היא מתחבתר לצילום חתונה טבעי?


"עריכה קולנועית באופן כללי היא כזו שלא רואים אותה, עריכה נעלמת. כאשר צופים במוצר המוגמר רוצים לצלול לתוך החוויה בלי הסחות דעת של הצדדים הטכניים של מאחורי הקלעים."


תקשורת תקשורת תקשורת - כך תבחרו את הצלם שלכם


"כל היופי בסגנון צילום טבעי הוא בכך שאין מה להתכונן אליו. הרי אחרת זה כבר לא יהיה טבעי", אומרת אירית.

שחר ויוליה מציינים את חשיבות התקשורת ותיאום הציפיות הראשוני ואף נותנים לכם טיפ:
תקשורת טובה עם הצלם מאוד מאוד חשובה. חשוב שיהיה תיאום ציפיות ושקיפות בין הצלם לזוג, ליידע את הצלם אם יש דברים מיוחדים אשר חשוב שיצולמו, כדאי לא לפספס אף פרט חשוב, וחוץ מזה, אווירה רגועה ונינוחה, וכשיש תקשורת טובה ונעימה והכל זורם, נותנים לדברים לקרות וזה מדהים. תנו חופש פעולה לצלם.כמובן שניתן וחשוב לציין ואף להדגיש נקודות שחשוב לכם שיתועדו, אבל - לכו לבלות אתם בידיים טובות. 

לסיכום: אם אתם זוג שלא כל כך אוהב לעשות פוזות למצלמה, מחפשים תיעוד אמיתי ורגיש ליום שלכם, צלם שילווה אתכם וישים לב לכל רגע ורגע קטן, אך לא יהיה מורגש. אם אתם מחפשים תמונות מלאות ברגש, רגעים קטנים קפואים - כאלו שאולי אפילו אתם לא שמתם לב שקרו באירוע, סגנון צילום חתונה טבעי - הוא בשבילכם.

הייתם ממליצים על הכתבה לזוגות הבאים?

2
0
הצעות נוספות לקריאה
תאריכים אחרונים
logo
נירים הסעות
הסעות לאירועים
הסעה ללא מקדמה או התחייבות!
הסעות במיניבוסים מפוארים לאורחים 💝
הסעות במיניבוסים מפוארים לאורחים 💝
192.8K
למימוש ההטבה
הוספת חוות דעת